Seçim Almanyanın Yeşiller Partisi eski Başkanı Cem Özdemirden HDPye barajı açtığı için tebrik mesajı

Almanya’nın Yeşiller Partisi eski Başkanı Cem Özdemir’den HDP’ye barajı açtığı için tebrik mesajı

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için her seçim döneminde olduğu gibi Yeşiller Partisi’nden HDP’ye destek mesajı geldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Almanya’nın Yeşiller Partisi eski Başkanı Cem Özdemir’den HDP’ye barajı açtığı için tebrik mesajı
Cem Özdemir HDP propagandası yaptı

Seçim sonuçlarına Almanya’dan ilk tepkiler gelmeye başladı. Seçim sonuçlarına ilişkin verileri “Erdoğan küçük bir farkla önde- Muhalefet sonuçları eleştiriyor” başlığıyla veren Der Spiegel dergisi, Erdoğan’ın kıl payı geçtiğini yazdı.

"Erdoğan kıl payı geçti"

HDP’nin barajı aşmasının ardından Yeşiller Partisinin eski genel başkanı Cem Özdemir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, HDP’nin barajı aşarak TBMM’ye girmiş olmasını şu sözlerle kutladı :

“ Cezaevine, baskıya, sansüre ve hileye rağmen HDP meclise girmeyi başararak Erdoğan’ın AKP’sinin çoğunluğu sağlamasını engelledi. CHP ve HDP rejim için bir uyarı olsun ve demokrasinin ışığını korusunlar”

Daha önce de açık açık HDP propagandası yapan Özdemir, kendi sosyal medya hesabında kendisinin de oynadığı bir reklam filmi yayınlayarak, “ Çevreyi korumak için HDP’ye oy verin”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.