Seçim Beyannamede2023 vurgusu

Beyannamede ‘2023’ vurgusu

"Cumhur İttifakı millet aklı" ve "Milli Bekanın Teminatı" sloganları ile 24 Haziran'a hazırlanan MHP'de, aday belirleme çalışmaları devam ediyor.

Nur Banu Aras Yeni Şafak
MHP, Ankara Arena Spor Salonu'nda aday tanıtım toplantısı yapacak.
MHP, Ankara Arena Spor Salonu'nda aday tanıtım toplantısı yapacak.

21 Mayıs'ta listelerin açıklanmasının ardından MHP, 26 Mayıs'ta Ankara Arena Spor Salonu'nda aday tanıtım toplantısı yapacak. Bu toplantıda partinin hazırladığı beyanname de açıklanacak. Zamanın dar olması sebebi ile beyanname diğer seçim beyannamelerine göre dar kapsamlı tutulacak. Beyannamede Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devletin yeniden yapılandığı anlatılacak. Bu sistemle siyasi tıkanıklığın giderildiği vurgulanacak.

ENGELLER AŞILACAK

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi ile birlikte Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı beka sorununun gün yüzüne çıktığı hatırlatılacak. MHP olarak devletin yanında olduğu belirtilecek, bu kapsamda cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AK Parti ile ittifak kurulduğu anlatılacak. Cumhur İttifakı ile birlikte, birlik ve beraberlikle Türkiye'nin önündeki engellerin aşılacağı aktarılacak.

Güvenlik, eğitim, sağlık, kadın ve gençlere yönelik projelerin de yer alacağı beyannamede 2023 vurgusu da yapılacak. Türkiye'nin tarihi ve kültürel birikimi, jeo-stratejik konumu, doğal ve beşeri kaynakları gibi sahip olduğu imkan ve kabiliyetleriyle 2023'te lider ülke konumuna geleceği anlatılacak.

Justin Kluivert Roma yolunda
Spor

Justin Kluivert Roma yolunda

Roma Kulübü, Hollandalı efsane golcü Patrick Kluivert'ın 19 yaşındaki oğlu Justin Kluivert'ı kadrosuna katıyor.
Yasin Öztekin Monaco'ya gitti
Spor

Yasin Öztekin Monaco'ya gitti

Galatasaray'ın milli futbolcusu Yasin Öztekin, sarı kırmızılı kulüpten kendisine yeni sözleşme önerilmemesi sonrasında menajeri Ahmet Bulut'la bir araya geldi. İkili transfer görüşmeleri yapmak için Monaco'ya gitti.
Doların düşmesini engelleyen yalan
Ekonomi

Doların düşmesini engelleyen yalan

Merkez Bankası'nın döviz kurlarındaki yükselişe yönelik attığı adımın etkisinin sınırlı kalmasının nedenlerini açıklayan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu nedenlerden birinin ise Halk Bankası'na 49 milyar dolar ceza kesildiğine yönelik yalan haber olduğuna işaret etti.
50 bin dolar maaş alıyordu şimdi sokakta yaşıyor
Gündem

50 bin dolar maaş alıyordu şimdi sokakta yaşıyor

59 yaşındaki Serdal Erdek, 12 gündür Manavgat otogarında kalırken, geceleri de bankta yatıyor. 59 yıllık yaşantısına 4 dil 49 ülke sığdıran, 50 bin dolar maaş ile Honk Kong’ta otel müdürlüğü yaptıktan sonra alkol ve kumarın esiri olan Erdek çalışmak istiyor.
En güzel Cuma mesajları
Gündem

En güzel Cuma mesajları

En anlamlı ve güzel Cuma mesajları sizler için hazırladık. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Haberimizde güncel, anlamlı, resimli güzel Cuma mesajları ve dualarını bulabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz SMS olarak gönderebileceğiniz, Facebook, Twitter, sosyal medyada paylaşabileceğiniz anlamlı ve en güzel Cuma mesajları...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.