Seçim CHP lideri Kılıçdaroğlu Herkesi kucaklıyoruz

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yenilenen İstanbul seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bundan sonra artık önünde hiçbir engel yok, hiçbirimizin önünde engel yok. Biz demokrasi mücadelesi veren bu ülkenin saygın insanlarıyız. Herkesi kucaklayacağız. Hiç kimseye kin beslemeyeceğiz, kucaklayıcı bir dil kullanacağız. Her düşünceye saygı göstereceğiz" diye konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi önünde toplanan vatandaşlara bir konuşma yaptı.

Yenilenen İstanbul seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:

  • "Bu saatten sonra Türkiye süratle gerçek gündemine dönemli. İşsiz sayımız 8,5 milyona yaklaştı. 1 milyonun üstünde üniversite mezunu gencimiz işsiz ve iş arıyor. Bu ülkenin işçisi, çiftçisi, emeklisi, sanayicisi, serbest meslek çalışanı hemen hemen toplumun her kesiminde huzursuzluk vardı. Şimdi hukukun üstünlüğünü, demokrasi çıtasını birlikte yücelteceğiz. Bizim gücümüz demokrasilerde en büyük güçtür. Mücadelemizi kadınlarla, erkeklerle, çocuklarımızla, engellelilerimizle birlikte yapacağız. 82 milyon demokrasi sınavını verdik. Şimdi demokrasiyi yüceltmek zamanı. Birlikte Türkiye'ye, insanlarımıza, sorunlarımıza sahip çıkacağız"
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.