Seçim Seçim
100-bin-imza-icin-surec-nasil-isleyecek
100 bin imza için süreç nasıl işleyecek?
03 Mayıs 2018, 02:00
Türkiye'nin adeta nefesini tutarak beklediği 24 Haziran'daki seçimler öncesinde '100 bin imza' ile aday olmak isteyen liderlerin başvuruları dün itibariyle sona erdi. Peki şimdi süreç nasıl işleyecek, adayların ne zamana kadar imzaları YSK'ya teslim edecek…
13-gun-boyunca-oy-kullanabilecekler
13 gün boyunca oy kullanabilecekler
01 Mayıs 2018, 05:00
bir-bakista-24-haziran-2018-secimleri
Bir bakışta 24 Haziran 2018 seçimleri
25 Nisan 2018, 05:00
Türkiye, 24 Haziran'da sandık başına gidiyor. Seçimlerde neler değişti, yeni sistem neler getiriyor? Tüm adımlar tek bir infografikte...
iste-il-il-milletvekili-sayilari
İşte il il milletvekili sayıları
22 Nisan 2018, 03:00
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 600 milletvekilinin 81 ile dağıtımını yaptı. İşte il il milletvekili sayıları
turkiyenin-secimi-24-haziran-2018
Türkiyenin seçimi: 24 Haziran 2018
22 Nisan 2018, 03:00
YSK, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlerde hangi ilin kaç milletvekili çıkaracağını açıkladı. Toplam 600 vekilin çıkacağı seçimler ilklere de sahne olacak.
cumhur-ittifakinin-1-kasim-karnesi
Cumhur İttifakının 1 Kasım Karnesi
20 Nisan 2018, 02:00
AK Parti ile MHP'nin 'Cumhur İttifakı'na BBP'nin de katılacağını açıklaması gözleri bu üç partinin 1 Kasım 2015'teki performansına çevirdi. Haziran'daki seçime ittifak olarak girecek bu üç parti, 2015 Kasım'ında oyların yüzde 62'sini almayı başarmıştı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50+1 oy yetiyor.
turkiye-secimi-yeni-safaktan-takip-etti
Türkiye seçimi Yeni Şafaktan takip etti
18 Nisan 2017, 05:00
16 Nisan'da tarihi bir referandum yaşayan Türkiye, sandık sonuçlarını yenisafak.com'dan takip etti. Dış basınında ilgi odağı olan referandum sonuçlarını Yeni Şafak üzerinden abonelerine duyurdu. Seçim sonuçlarını sosyal medya mecralarından okurlarına anbean ileten Yeni Şafak, 21 milyon sayfa görüntülemesi aldı.
sayilarla-referandumun-bilinmeyenleri
Sayılarla referandumun bilinmeyenleri
17 Nisan 2017, 02:00
1923'ten bu yana uygulanan parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine geçişi öngören 18 maddelik anayasa değişikliği yüzde 51,4 evet ile kabul edildi. Anayasa referandumunda hem Türkiye hem de yurt dışı sonuçlarında ilginç oy dağılımları ortaya çıktı.
FETÖnün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada 23 kişi tutuklandı
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada 23 kişi tutuklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 23 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 54 şüpheliden 23'ü tutuklandı.
Aday listeleri için son gün ne zaman?
Aday listeleri için son gün ne zaman?
2019 Yerel seçimlere yönelik geri sayım başladı. YSK tarafından belirlenen seçim takvimi kapsamında, siyasi partiler aday listelerini yarına kadar seçim kurullarına bildirecek.
Blok hareketi: 7 Haziran 2015 genel seçimi
Blok hareketi: 7 Haziran 2015 genel seçimi
Türkiye, 7 Haziran’da en kritik seçim süreçlerinden birini yaşadı.2002’den beri iktidarda olan AK Parti, genel başkan değişiminden dolayı 13 yıllık iktidarı döneminde karşı karşıya kaldığı en önemli sınavlarından birini verdi.

AK Parti’nin kurucu ve doğal lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildikten sonra AK Parti’nin genel başkanlığına Ahmet Davutoğlu’nun geçmesi ile birlikte iktidar karşıtı kesimler ‘AK Parti Erdoğan olmadan başarılı olamaz’ tezi üzerinden 7 Haziran’a dönük ortak bir cephe kurmaya çalıştı.

YSK kesin sonuçları açıkladı
YSK kesin sonuçları açıkladı
YSK Başkanı Güven, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Güven seçimlerinde, AK Parti'nin 317, CHP'nin 134, HDP'nin 59, MHP'nin 40 milletvekili kazandığını açıkladı. Seçime katılım oranı ise yüzde 84.4 oldu.
Kesin seçim sonuçları bugün açıklanacak
Kesin seçim sonuçları bugün açıklanacak
1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına yönelik itiraz süreci bugün tamamlandı. YSK, 1 Kasım Genel Seçimleri'nin kesin seçim sonuçlarını bugün açıklayacağını duyurdu.
Kesin sonuçların açıklanacağı tarih
Kesin sonuçların açıklanacağı tarih
1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına yönelik itiraz süreci bugün tamamlandı. Bu sürecin ardından kesin seçim sonuçlarının açıklanacağı tarih de belli oldu.
CHP itirazına YSKdan ret
CHP itirazına YSK'dan ret
CHP Kahramanmaraş'ta oyların yeniden sayılması için YSK'ya yaptığı başvuru reddedildi.
YSKdan seçim sonuçları açıklaması
YSK'dan seçim sonuçları açıklaması
YSK 1 Kasım'da gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinin kesin sonuçlarının yarın öğlene kadar açıklanacağını bildirdi.
AYMden referandum kararının gerekçesi
AYM'den referandum kararının gerekçesi
AYM, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 16 Nisan'da yapılan anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sırasında, sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına ilişkin kararına karşı yapılan bireysel başvurunun "yetkisizlik" nedeniyle kabul edilemez olduğuna karar verdi.
Bozdağ: YSK kararları kesindir
Bozdağ: YSK kararları kesindir
Adalet Bakanı Bozdağ, CHP'nin 16 Nisan'daki referandumun iptaliyle ilgili başvuruya ilişkin, "YSK'nın kararları aleyhine hiçbir merciye başvurulamayacağını Anayasa, YSK, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay söylüyor. Benim söylediğim Anayasa hükmü ile Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve YSK kararlarını tekrarlamaktan, hatırlatmaktan ibarettir. Benim bu gerçekleri hatırlatmam ve tekrarlamam, yargıyı etkilemek değil, kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimin gereğini ifadır." değerlendirmesinde bulundu.
Şentop: CHPnin hazım problemi var
Şentop: CHP'nin hazım problemi var
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, "CHP'nin hazım problemi var. Danıştay'a başvurdular bu sefer. Fakat çıkacak sonuç belli." dedi.
Işık: Türkiyeyi şanlı yerine tekrar çıkaracağız
Işık: Türkiye'yi şanlı yerine tekrar çıkaracağız
Milli Savunma Bakanı Işık, tarihi referandumdan 'evet oyunun çıkmasının ardından 2019 yılına işaret ederek, "Türkiye'yi Allah'ın izniyle tarihteki o şanlı yerine tekrar çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
CHP eski alışkınlığıyla yeni vasiler bulmak için yollara çıkıyor
'CHP eski alışkınlığıyla yeni vasiler bulmak için yollara çıkıyor'
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, CHP'nin halk oylamasının idari işlemlerinin iptali için Danıştaya başvurusuyla ilgili, "Cumhuriyet Halk Partisi, eski alışkınlığıyla yeni vasiler bulmak için yollara çıkıyor." dedi.
Fermacu Cumhurbaşkanı Erdoğanı kutladı
Fermacu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı
Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti.
Baykaldan skandal açıklama: Mecliste izin vermeyiz
Baykal'dan skandal açıklama: Meclis'te izin vermeyiz
CHP'li Baykal, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi"ne ilişkin anayasanın TBMM'de işletilmesine engel olacaklarını ima etti.
4 soruda siyasette ‘mühür’ tartışması
4 soruda siyasette ‘mühür’ tartışması
16 Nisan’da tarihi bir karar veren Türkiye, referandumun ardından ‘mühür’ tartışmaları ile karşı karşıya kaldı. Referandum günü mühürsüz oy pusulaları ve zarfların geçerli sayılması kararını veren Yüksek Seçim Kurulu, CHP’nin 16 Nisan referandumunun iptali için yaptığı başvuruyu da reddetti. Referandum günü aldığı kararın arkasında duran YSK’nın bu kararı ise yine muhalefet cephesinin eleştirilerinin hedefi oldu. CHP, referandum sonucunu Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götüreceğini açıkladı. Peki bundan sonra ne olacak? İşte ‘mühür’ tartışmasının dünü, bugünü ve yarını…
İstanbul Valiliği: 3 günlük kısıtlamada 4 bin 242 idari işlem yapıldı
İstanbul Valiliği: 3 günlük kısıtlamada 4 bin 242 idari işlem yapıldı
İstanbul Valiliği, 1-3 Mayıs tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında kural ihlali yaparak sokağa çıkanlar hakkında 4 bin 242 idari işlem yapıldığını açıkladı.
400 Euro borcunu ödemeyince defalarca bıçaklayarak öldürdü
400 Euro borcunu ödemeyince defalarca bıçaklayarak öldürdü
Fatih'te üç gün önce tartıştığı kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Cezayir uyruklu Chems Eddine Aouchar'ın katil zanlısı polis ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Katil zanlısının 400 Euro alacağını veremediği için cinayeti işlediği öğrenildi. Cinayet anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Marmara Bölgesine sağanak uyarısı
Marmara Bölgesi'ne sağanak uyarısı
Marmara Bölgesi'nin kuzeybatısının yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisinde kalması bekleniyor.
Yenilenen seçim sonuçları Resmi Gazete’de
Yenilenen seçim sonuçları Resmi Gazete’de
YSK, 23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimi ve 2 Haziran Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Yenileme Seçimi’ne yönelik resmi sonuçları açıkladı.
İzmirin iki mahallesinde muhtarlık seçimleri iptal
İzmir'in iki mahallesinde muhtarlık seçimleri iptal
İzmir’in Torbalı ilçesinde iki mahalle muhtarının mazbatası İlçe Seçim Kurulu tarafından iptal edildi.
Seçim analizinde sona doğru
Seçim analizinde sona doğru
İstanbul seçimlerin ardından yapılan ilk değerlendirmeler sonrası kapsamlı rapor hazırlıkları başlatan AK Parti kurmayları, hazırlıklarını büyük oranda tamamladı. Hazırlanan rapor, Uzak Doğu ziyareti dönüşünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor sunacak.
Tek dertleri Erdoğan
Tek dertleri Erdoğan
Batı medyası, CHP’nin kazandığı İstanbul seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan kin ve nefretini kustu. Yorumlarda CHP adayı İmamoğlu ve AK Parti adayı Yıldırım’ın isimleri ikinci planda kalırken, “Erdoğan yenildi” gibi başlıklar kullanıldı.
HDP yönetimde söz hakkı istedi
HDP yönetimde söz hakkı istedi
Ekrem İmamoğlu’nun seçim galibiyeti en çok PKK’nın siyasi uzantısı HDP’yi sevindirdi. 23 Haziran öncesinde açıktan çağrı yapan HDP’liler, kendilerini galibiyetin mimarı olarak ilan etti.
İstanbul’da PKKya gece yarısı baskın: Özel harekat polislerinden operasyonu camlardan izleyenlere içeri gir uyarısı
İstanbul’da PKK'ya gece yarısı baskın: Özel harekat polislerinden operasyonu camlardan izleyenlere içeri gir uyarısı
İstanbul’da terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması KCK’ya yönelik gece vakti özel harekat polislerinin de katıldığı geniş çaplı operasyon düzenlendi. Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, örgütsel dokümanların ele geçirildiği görüldü. Operasyona destek veren özel harekat polisleri, sokakların giriş çıkışlarını tutarak kapattı. Pencerelerden operasyonu görmek isteyen vatandaşları uyaran özel harekat polisleri içeri girmeleri için uyardı.
Yenilenen seçimi AK Parti adayı kazandı
Yenilenen seçimi AK Parti adayı kazandı
YSK'nın 31 Mart seçimlerinin ardından yenileme seçimlerine karar verdiği Aksaray'ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde, belediye başkanlığı seçimini kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayı Ramazan Bozlak kazandı.
Ümraniye seçim sonuçları! Ümraniye sandık sonuçları ve oy oranları
Ümraniye seçim sonuçları! Ümraniye sandık sonuçları ve oy oranları
İstanbul'da vatandaşlar bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın belirlenmesi için yeniden sandığa gitti. Ümraniye'de canlı seçim sonuçları ve sandık sonuçlarını yenisafak.com'dan takip edebilirsiniz. İstanbul Ümraniye'de sandık sonuçları ve oy oranlarını haberimizden takip edebilirsiniz.
Canlı seçim sonuçları! İstanbulda sandık sonuçları ve oy oranları burada
Canlı seçim sonuçları! İstanbul'da sandık sonuçları ve oy oranları burada
İstanbul'da 10,5 milyonu aşkın seçmen sandığa gitti. Seçimde Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu yarıştı. Resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Ekrem İmamoğlu oldu.
Eyüp seçim sonuçları! Eyüp sandık sonuçları ve oy oranları
Eyüp seçim sonuçları! Eyüp sandık sonuçları ve oy oranları
İstanbul'da vatandaşlar bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın belirlenmesi için yeniden sandığa gitti. Eyüp'te canlı seçim sonuçları ve sandık sonuçlarını yenisafak.com'dan takip edebilirsiniz. İstanbul Eyüp'te sandık sonuçları ve oy oranlarını haberimizden takip edebilirsiniz.
Esenler seçim sonuçları! Esenler sandık sonuçları ve oy oranları
Esenler seçim sonuçları! Esenler sandık sonuçları ve oy oranları
İstanbul'da vatandaşlar bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın belirlenmesi için yeniden sandığa gitti. Esenler'de canlı seçim sonuçları ve sandık sonuçlarını yenisafak.com'dan takip edebilirsiniz. İstanbul Esenler'de sandık sonuçları ve oy oranlarını haberimizden takip edebilirsiniz.
Üsküdar seçim sonuçları! Üsküdar sandık sonuçları ve oy oranları
Üsküdar seçim sonuçları! Üsküdar sandık sonuçları ve oy oranları
İstanbul'da vatandaşlar bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın belirlenmesi için yeniden sandığa gitti. Üsküdar'da canlı seçim sonuçları ve sandık sonuçlarını yenisafak.com'dan takip edebilirsiniz. İstanbul Üsküdar'da sandık sonuçları ve oy oranlarını haberimizden takip edebilirsiniz.
Binali Yıldırım: Rakibimi tebrik ediyorum
Binali Yıldırım: Rakibimi tebrik ediyorum
AK Parti İBB Başkan Adayı Yıldırım, seçim sonuçlarına yönelik yaptığı değerlendirmede "Şu an itibarıyla rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine (Ekrem İmamoğlu) yardımcı olmaya gayret edeceğiz." dedi.
Kılıçdaroğluna 3 kez gittiği köyde hezimet
Kılıçdaroğlu'na 3 kez gittiği köyde hezimet
Kılıçdaroğlu’nun birine ‘manevi kızım’ diyerek burs verdiği yetim kardeşlerin yaşadığı köyden AK Parti birinci çıktı. CHP'nin adayı Muharrem İnce ise sadece bir oy alabildi.
Adanada geçersiz oylar yeniden sayılacak
Adana'da geçersiz oylar yeniden sayılacak
AK Parti Adana İl Başkanlığının 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili itirazı üzerine geçersiz oyların yeniden sayılması kararlaştırıldı. Adana'da 5 parti de vekil çıkartmış ancak geçersiz oyların çokluğu nedeniyle bazı bölgelerde yeniden sayım yapılacak.
8 ilde 5 parti de milletvekili çıkardı
8 ilde 5 parti de milletvekili çıkardı
24 Haziran'da yapılan seçimlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep, Kocaeli ve Mersin 5 parti de milletvekili çıkardı. 6 şehirde ise 4 partinin temsili sağlandı.
CHPden seçilen Saadetin vekil sayısı 2ye düştü
CHP'den seçilen Saadet'in vekil sayısı 2'ye düştü
CHP listesinden seçime giren Saadet Partili altı adaydan üçü milletvekili seçildi ancak, yurt dışında kullanılan oyların Türkiye geneline yansıtılması sonucu bu sayı ikiye düştü. Bu durumda İstanbul 1. Bölge 11. sıradan seçilen Hüseyin Emre Bağce yurt dışı oyları ile vekilliği kaybetti.
Türkiye seçimi Yeni Şafaktan takip etti
Türkiye seçimi Yeni Şafak'tan takip etti
Yeni Şafak, 24 Haziran akşamı seçimle ilgili tüm gelişmeleri anbean okuyucularına ulaştırdı. Yeni Şafak'ın 3 dilde yaptığı haberler 18 milyona yakın okundu. Yeni Şafak'ı seçim gecesi 3 milyon kişi ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu: Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yok
Kılıçdaroğlu: Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yok
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. CHP örgütlerinin seçim döneminde çok iyi bir çalışma süreci yaşadığına işaret eden Kılıçdaroğlu," AK Parti 24 Haziran'da yüzde 7 oy kaybetti. Bu bizim için çok değerli" şeklinde konuştu. İstifa sorusuna da yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Bizim partimizde gelenekler var. Partide ne olup biteceğine partililer karar verir" ifadesini kullandı.
Referandumda Hayır oyu veren illerden Erdoğana destek
Referandumda 'Hayır' oyu veren illerden Erdoğan'a destek
Geçtiğimiz sene 16 Nisan'da yapılan referandumda 'Hayır' oyu veren İstanbul, Ankara, Antalya ve Mersin gibi büyükşehirler, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy verdi.
CHPli Tanal AK Partiye oy veren 9 ile hakaret etti
CHP'li Tanal AK Parti'ye oy veren 9 ile hakaret etti
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 24 Haziran seçimlerinde partisinin bozguna uğramasını hazmedemeyerek, kişisel twitter hesabından AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy veren vatandaşlara çirkin hakaretlerde bulundu. CHP'li Tanal, Giresun, Ordu, Antalya, Urfa, Antep, Kilis, Çorum, Yozgat ve Kırşehir'deki yaklaşık 6 milyon vatandaşı hedef aldı.
İyi Partide kurultay kararının nedeni belli oldu
İyi Parti'de kurultay kararının nedeni belli oldu
Genel Başkan Meral Akşener'in olağanüstü kurultay kararı almasında 24 Haziran seçimlerinde alınan sonuçlara ilişkin parti içinden gelen tepkilerin etkili olduğu belirtildi. Toplantıda bazı partililerin, seçimi "başarısızlık" olarak değerlendirerek, "milletvekili aday listelerinin hazırlanmasında gerekli özenin gösterilmediği" eleştirisinde bulunduğu öğrenildi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu
Yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Merakla beklenen yeni kabineyi açıklayan Başkan Erdoğan, Fahrettin Koca'nın yeni Sağlık Bakanlığı olarak atandığını açıkladı. Fahrettin Koca kimdi ve nerelidir?
Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler oldu
Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler oldu
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Genelkurmay Başkanlığına, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler atandı. Kara Kuvvetleri Komutanı ise Ümit Dündar oldu.
3 yıldır müsteşar olduğu kuruma bakan olarak atandı
3 yıldır müsteşar olduğu kuruma bakan olarak atandı
Başkan Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez oldu. Fatih Dönmez, 3 yıldır Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütüyordu.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk kabinesini açıkladı. Yeni sistemin ilk kabinesinde Ticaret Bakanı olarak Ruhsar Pekcan yer aldı. Peki Ruhsar Pekcan kimdir ve nerelidir?
Ruhsar Pekcan bakan olduğunu havaalanında öğrendi
Ruhsar Pekcan bakan olduğunu havaalanında öğrendi
Ticaret Bakanlığı görevine getirilen Ruhsar Pekcan'ın, bakanlık haberini havaalanında sürpriz bir şekilde aldığı öğrenildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı belli oldu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı belli oldu
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk kabinesini açıkladı. Yeni sistemin ilk kabinesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez oldu. Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kimdir ve nerelidir?
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turan oldu
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turan oldu
Türkiye, yeni Bakanlar Kurulu'nun yeni kabinesinde yer alacak bakanları merak ediyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, saatler içerisinde açıklama yapacak ve yeni kabine belli olacak. Yeni sistemin ilk kabinesinde Cahit Turan'ın yer alacağı da belirtiliyor. Peki Mehmet Cahit Turan kimdir ve nerelidir?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.