Seçim Halkın tercihine saygısızlık

Halkın tercihine saygısızlık

AGİT Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, "Raporda Türkiye gerçeğini yansıtmayan, ön yargılı, ideolojik iddialar ortaya atılarak Türkiye’deki demokratikleşme sürecine karşı tavır alınmaktadır" dedi.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Halkın tercihine saygısızlık
Vedat Bilgin

AGİT Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, "Yapılan halk oylamasında yüzde 85'e ulaşan katılım oranında hiçbir tatsız olay yaşanmadan bütün siyasi parti gözlemcilerinin gözleri önünde şeffaf bir şekilde yapılan seçimlerin eşit şartlarda yapılmadığını iddia etmek elbette ki gerçeğe aykırıdır." ifadelerini kullandı.

GÖLGE DÜŞÜRME ÇABASI İÇİNDELER
Halde halkın konudan habersiz olduğu iddiasında bulunmak göstermektedir ki gözlem heyeti görev sınırlarını aşarak taraflı, ideolojik bakış açısıyla Türk halkının tercihlerini yargılamaya kalkışmıştır. Değişime evet oyu verenlerin de hayır oyu verenlerinde olgunluk içinde yarıştıkları bir oylamanın sonucuna gölge düşürmeye çalışan iddialar her şeyden önce Türk seçmenine karşı tercihi ne olursa olsun saygısız bir tavırdır."

Abone Ol Google News
İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı oralara göndereceğinize düz liseye gönderin
Gündem

İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı oralara göndereceğinize düz liseye gönderin

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı canlı yayında imam hatip liselerini ve ilahiyat fakültelerini karaladı. "Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata göndereceğinize düz liselere gönderin." diyen Cübbeli Ahmet, "Daha az hasarla çıkar, ben bunu gördüm denedim" ifadelerini kullandı. Cübbeli Ahmet, bu açıklaması ile geçtiğimiz aylarda imam hatipleri hedef alan HDP'li Kemal Bülbül, CHP'li Alpay Antmen ve imam hatiplileri 'sapıklık ve ahlaksızlıkla' suçlayan Erol Mütercimler ile aynı cepheden konuşmuş oldu.
Ukrayna'da ikinci adama suikast girişimi: Aracına 10 kurşun isabet etti
Dünya

Ukrayna'da ikinci adama suikast girişimi: Aracına 10 kurşun isabet etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Serhiy Shefir’in aracına silahlı saldırı düzenlendi. Devlet Başkanı Zelenskiy’in baş danışmanı da olan Shefir, saldırıdan yara almadan kurtuldu. 10 kurşunun isabet ettiği araçtaki şoförü ağır yaralandı. Zelenskiy ise saldırının kendisine mesaj olabileceğini söyledi.
Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı
Gündem

Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “ceberut” deyip AK Partililer için “Bunların kökünü kazıyacağız” diye nefret açıklaması yapan CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir hakkında savcılığa 100’e yakın suç duyurusu yapıldı. Emir’e partisinden ise destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Biz, AK Parti Genel Başkanı ile münakaşa etmeyeceksek niye siyaset yapıyoruz?” diyerek Emir’e sahip çıktı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.