Seçim Halkın tercihine saygısızlık

Halkın tercihine saygısızlık

AGİT Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, "Raporda Türkiye gerçeğini yansıtmayan, ön yargılı, ideolojik iddialar ortaya atılarak Türkiye’deki demokratikleşme sürecine karşı tavır alınmaktadır" dedi.

Abone Ol Google News
Fazlı Şahan Yeni Şafak
Halkın tercihine saygısızlık
Vedat Bilgin

AGİT Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, "Yapılan halk oylamasında yüzde 85'e ulaşan katılım oranında hiçbir tatsız olay yaşanmadan bütün siyasi parti gözlemcilerinin gözleri önünde şeffaf bir şekilde yapılan seçimlerin eşit şartlarda yapılmadığını iddia etmek elbette ki gerçeğe aykırıdır." ifadelerini kullandı.

GÖLGE DÜŞÜRME ÇABASI İÇİNDELER
Halde halkın konudan habersiz olduğu iddiasında bulunmak göstermektedir ki gözlem heyeti görev sınırlarını aşarak taraflı, ideolojik bakış açısıyla Türk halkının tercihlerini yargılamaya kalkışmıştır. Değişime evet oyu verenlerin de hayır oyu verenlerinde olgunluk içinde yarıştıkları bir oylamanın sonucuna gölge düşürmeye çalışan iddialar her şeyden önce Türk seçmenine karşı tercihi ne olursa olsun saygısız bir tavırdır."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.