Seçim Seçimleri Avrupadeğil millet belirler

Seçimleri Avrupa değil millet belirler

Avrupalı siyasetçilerin 24 Haziran seçimlerine muhalefet lehine müdahil olmalarına UETD Başkanı Sırakaya tepki gösterdi. Sırakaya, “Seçimler, Türk vatandaşlarının tercihine göre belirlenecektir. Bu tip subliminal mesajlar toplum tarafından karşılık bulmayacaktır” dedi.

Yasemin Asan Yeni Şafak
UETD Başkanı Sırakaya
UETD Başkanı Sırakaya

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, Alman Bakan Michael Roth’un 24 Haziran öncesi muhalefet ziyaretleri dahil seçimlerin Avrupa ayağını ve UETD 6. Olağan Genel Kurul hazırlıklarını Yeni Şafak’a anlattı. Avrupa’nın 17 ülkesinde teşkilatlı olduklarını ifade eden Sırakaya, “20 Mayıs tarihinde Bosna-Hersek’te ‘Avrupa’dan Dünya’ya’ sloganı ile 6. Olağan Genel Kurul kongremizi gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki süreç içerisinde bugüne kadar Avrupa’ya yönelik olan çalışmalarımızı global düzeye taşıyacağız” dedi. Kongreye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Bosna- Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç’i davet ettiklerini belirten Sırakaya, “İki cumhurbaşkanın da katılımı öngörülüyor. Siyasi parti liderlerini de davet ettik. Salonun kapasitesi 10 bin kişilik ancak salonun dışında da bir o kadar vatandaşın gelmesini bekliyoruz” diye konuştu. Erdoğan’a olan sevgiyi, muhabbeti engellemenin mümkün olmadığını dile getiren Sırakaya, “Avrupa’daki Türkler, 2002 yılına kadar Türkiye’nin varlığını biliyorlardı, Avrupa’da ezik olmanın duygusunu yaşıyorlardı. 2002 yılından sonra kendilerine verilen değeri bilen ve dik duran lidere kavuştuğunu gören Avrupalı Türkler, şimdiye kadar Cumhurbaşkanına nasıl sahip çıkmış ise bundan sonra da sahip çıkacaklarının her ortamda ifade ediyorlar” dedi.

KARŞILIĞI YOK

Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth’un 24 Haziran seçimleri öncesi İyi Parti ve CHP’yi ziyaretini değerlendiren Sırakaya, şunları söyledi: “Seçimler, Türk vatandaşlarının tercihine göre belirlenecektir. Yurt dışındaki ilgili siyasetçilerin bundan önceki dönemlerde de Türk siyasetine yönelik vermiş olduğu kararlar, telkinler, hiçbir zaman milletimiz tarafından karşılık bulmamıştır. Bu tip subliminal mesajlar toplum tarafından karşılık bulmayacaktır. Milletimiz kendi ülkesinin çıkarı noktasında duruşunu çok net olarak gösteriyor. Yurt dışından yapılacak olan telkinin Türkiye toplumunda bir karşılığı olmadığına inanıyorum.”

REKLAM
  • Bir kez daha Erdoğan
  • Sırakaya, “Kendi seçimleri dönemlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin’ açıklamasını Almanya’nın ve diğer ülkelerin iç siyasetine karışma olarak görürken bugün ise takınmış oldukları tavır ne kadar Türk siyasetine müdahil olma arzusu içinde olduklarını ve müdahil olduklarını gösteriyor. Kendi ülkelerinin sorunları bitmiş gibi Almanya’da terör seviciliği ile tanınan Sol Partili Thüringen eyalet Başbakanı Bodo Ramelow seçimlerle ilgili tweetler atıyor. Milletimiz 24 Haziran’da dünyaya bir kez daha söz milletindir diyecektir” dedi.
Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

CHP Lideri güvenlik amacıyla bir evde tutuluyor.
Küresel terördeyeni kabus

Küresel terörde
yeni kabus

Sri Lanka'daki saldırı 4. nesil savaşın son halkası.
Sri Lankada eş zamanlı patlamalar

Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

8 ayrı patlamada en az 185 kişi öldü, 400'den fazla yaralı var.
İtiraz yarın görüşülebilir

İtiraz yarın görüşülebilir

​AK Partili Yavuz, itiraz sürecini değerlendirdi.
FETÖ kataloğu<br>dijitale de taşımış

FETÖ kataloğu
dijitale de taşımış

Örgütün dijital evlilik kataloğu ele geçirildi.

​Bahçeli, MHP kampının kapanışında konuşuyor.
Şimdiki hali<br>herkesi şaşırttı

Şimdiki hali
herkesi şaşırttı

​5 yıl sonra aynı yeri yeniden fotoğrafladılar.
24 cumhurbaşkanı adayı

24 cumhurbaşkanı adayı

​Cezayir'de Buteflika'nın istifasının ardından cumhurbaşkanlığı seçimi.
En çok 5 kuruş <br>en az 1 kuruş var

En çok 5 kuruş
en az 1 kuruş var

Tedavüle sunulan paraların değeri açıklandı.
NATO lojmanına <br>'Irak' kurşunu

NATO lojmanına
'Irak' kurşunu

​Saldırıyı yapan iki kişi kısa sürede yakalandı.
Fransa sokakları yanıyor

Fransa sokakları yanıyor

Sarı Yelekliler, gösterilerin 23. haftasında.
Bit pazarından çıkan hazin bir öykü<br>

Bit pazarından çıkan hazin bir öykü

Altıparmak dağlarında hayatını kaybeden Kazım Küçükalp'in mektuplarından belgesel çekildi.
Hamile kadın<br>arabada sıkıştı

Hamile kadın
arabada sıkıştı

​Aracı kullanan kocası gözyaşlarına boğuldu.
Kime suikast yapacaklardı

Kime suikast yapacaklardı

​Yeni Şafak, İstanbul'da yakalanan BAE ajanları hakkında önemli bilgilere ulaştı.
Nisan'da kar uyarısı

Nisan'da kar uyarısı

Yurdun büyük bir bölümünde havalar soğuyacak.
Yabancıların<br>gözdesi İstanbul

Yabancıların
gözdesi İstanbul

​Avrupalı, Amerikalı, Körfezli konut alma yarışında.
Tarıma yeni model

Tarıma yeni model

​Yeni Şafak, Tarımda Milli Birlik Projesi'nin detaylarına ulaştı.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı
Gündem

İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı

İstanbul'da iki Birleşik Arap Emirlikleri ajanı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla yakalandı. Yakalanan ajanlardan birinin Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgisi olabileceği üzerinde durulduğu kaydedildi. Casusluk faaliyetinde bulunan iki ismin Pazartesi günü gözaltına alındığı, söz konusu ajanların, BAE adına casusluk yaptıklarını itiraf ettikleri bildirildi. İstanbul'da gözaltına alınan iki BAE ajanının, siyasi, askeri ve uluslararası casusluk suçlamasıyla tutuklanmaları talebiyle İstanbul 2. Sulh Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme iki ajanın tutuklanmasına karar verdi.
MİT ve Jandarma DEAŞ’ın kritik ismini yakaladı
Gündem

MİT ve Jandarma DEAŞ’ın kritik ismini yakaladı

MİT ve Jandarma yaptıkları ortak operasyon sonucunda DEAŞ’ın İstanbul ve Bursa sorumlusu olduğu tespit edilen E.Y.'yi kıskıvrak yakaladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.