PREMİER LİG

Adebayor'un ailesi hakkında yaptığı açıklamalar şoke etti

Drogba ve Eto'o gibi dünyaca ünlü yıldızlardan sonra Afrika futbolunun en önemli golcüleri arasında yer alan Emmanuel Adabayor'un hayat hikayesi, Holywood'un ünlü yapımlarına taş çıkartacak cinsten.

Haber Merkezi IHA
Futboldan iyi paralar kazanmaya başlamasının ardından ailesi tarafından başına gelmedik kalmayan 32 yaşındaki Togolu oyuncu, en sonunda isyan noktasına geldi.

Basında çıkan 'Ailesini evden kovdu' haberlerinin ardından yaşadıklarını bir bir sıralayan Adebayor'un anlatıkları, insanın ağzını açık bıraktı.İşte Adebayor'un çektiği sıkıntılar;
  • - Anneme küçükken kardeşimi bir okula yazdırması için yüklü miktarda para verdim ama annem paranın hepsini harcadı
  • -Kız kardeşim Yabo'ya 1 milyon 200 bin dolar değerinden bir ev aldım, gittiğimde evin başkalarına kiralandığını gördüm.
  • -25 yıldır Almanya'da olan kardeşim Kola'ya iş kurması için para verdim ama gittiğimde ortada iş yoktu.
  • -Bir gün boğazıma bıçak dayalı halde uyandım. Bunlar kardeşlerim Peter ve Kola'ydı. İstedikleri parayı verince serbest bıraktılar.
  • -Kardeşimin hastalandığını ve durumunun ciddi olduğunu öğrendim. Eve vardığımda annem onu görmek için benden para istedi. Ne kadar ödediğimi Tanrı biliyor.
  • - Peter'ın vefatı sonrası Kola'ya cenazeye gitmesi için para verdim, gelmedi.
  • - Monaco'da oynarken küçük kardeşim Rotimi'yi Fransa'da bir futbol akademisine gönderdim. Birkaç ay geçmeden 27 futbolcunun 21'inin telefonunu çaldı.
  • - Şimdiden ölürsem mal varlığımı nasıl paylaşacaklarına karar vermişler bile!

Adebayor Kelime-i Şehadet getirip Müslüman oldu
Diğer

Adebayor Kelime-i Şehadet getirip Müslüman oldu

İngiliz futbol kulübü Tottenham Hotspur'un Togolu dünyaca ünlü oyuncusu Emmanuel Adebayor, ülkesindeki dini etkinlikte Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Türkiye'de tek: Stadın çatısında spor yapılab...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.