SÜPER LİG

Adil Gevrek: Ertuğrul Sağlam bırakıp kaçtı

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifası ile olarak, "Mazeret ne olursa olsun kimseye haber vermeden, kaçarak buradan çekip gitmek, takımı maça iki gün kala bırakmak doğru bir şey değil. Ertuğrul Sağlam olabilirsin, burası da Malatyaspor” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifasıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, tecrübeli teknik adama sert sözlerle yüklendi.

Herkesi yarın ki maça davet ederek başlayan Gevrek şunları söyledi;

  • “Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, Valimiz Ali Kaban’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık’a, milletvekillerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı’ya, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir ay içerisinde çok ciddi ve hızlı bir çalışma başlatıldı. Bursaspor maçı yeni statta oynanacak. Stadın eksiklerimiz yüzde 95’i tamamlandı. Ufak tefek sıkıntılar var ama maçın oynanmasına engel olan bir durum yok.

“Kaçarak buradan çekip gitmek, doğru değil”

  • “Haberimiz yokken hocanın hiç kimseye haber vermeden çekip gitmesi kabul edilemez. Mazeret ne olursa olsun kimseye haber vermeden, kaçarak buradan çekip gitmek, takımı maça iki gün kala bırakmak doğru bir şey değil. Bu asla kabul edilemez. Ne iş ahlakına ne hocalığa yakışmadı, bu doğru olmadı. Madem bir sıkıntı var; madem bahsettiğin, sıkıntı dediğin, mazeret gösterdiğin şeyler var, milli maç arası vardı, o zaman ayrılabilirdi. O da olmadı Kasımpaşa maçından sonra istifa edebilirdin. Peki, ne değişti de Kasımpaşa maçından sonra gittin. Bize, ‘Şu sıkıntılar var, ayrılıyorum’ demesi gerekmiyor mu? Hocayla sözleşme yapılırken de yeni çıkan bir takım olduğumuzu, tesislerimizin durumunu, camianın durumunu, Malatyaspor’un durumunu tek tek anlattık. Transfer politikamız da anlatıldı. Bunların hepsi bilinçli bir şekilde oldu. Farklı bir şey söyleyip, daha sonradan geldiğinde karşısına farklı bir şey çıkmadı. Biz, 4 yılda yaptığımız transferleri, işleri anlattık. Hocayı da dinledik. Karşılıklı konuşarak, anlaştık. 5 yıldızlı tesisimiz var, geldiğinde tesis yok gibi bir durum olmadı, mevcut tesislerimize geldi. Tesis yok takım çadırda mı ya da dışarı da mı kalıyor? Şuan 5 yıldızlı otelde kalıyor, herkes memnun, hiçbir futbolcumuzun şikayeti yok. Hiçbirinin sıkıntısı yok. Güzel bir tesis yapılıyor ama şuan kaldığı 5 yıldızlı otelden daha iyi bir tesis değil. Güzel bir tesis ama 5 yıldızlı otelde kalıyorsun, herkes burada kalmak istiyor.

“Hoca kendi cebinden para yatırarak gitmedi

  • Hoca giderken cebinden 150 bin Euro yatırıp, gitti diye bir kaide yok. Hocaya biz 250 bin Euro peşinat verdik. 60 bin Euro’da maaşı vardı, 310 bin Euro. Hoca kendi cebinden para yatırarak gitmedi. Türkiye’de belki de diğer kulüplerin yapmadığını yaptık ve fesih bedeli olarak 150 bin Euro bedel koyduk. Biz feshetseydik 150 bin Euro tazminat edecektik, hoca tek taraflı feshederse 150 bin Euro ödeyecek. Hocayla anlaşırken 34 madde çıkarttım. Eğer o gün o maddeleri çıkarmamış olsaydım, bugün haksız bir fesih yapmasına rağmen iki yıllık parasını alıp gidecekti ve bu kulüp borcun altına girecekti.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.