DİĞER

Bakan Bak Hakkarili çocukları sevindirdi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hakkari'nin Gazi Mahallesi'nde sebze kasasından pota yaparak basketbol oynayan çocuklara kayıtsız kalmadı. Bakan Bak'ın talimatıyla Hakkarili çocuklar için basketbol potası yapıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, son derece anlamlı bir icraatın altına imzasını attı. Bak, Hakkari’nin Gazi Mahallesi’nde çocukların sebze kasasından pota yaparak basketbol oynamalarının kamuoyuna yansımasına sessiz kalmadı. Bakan Bak, olaydan haberdar olur olmaz almaz yetkililere talimat verdi. Bakan Osman Aşkın Bak'ın talimatı üzerine çocuklar için basketbol potası yapılırken, ayrıca onlara spor malzemesi desteğinde de bulunuldu. Hakkarili çocukların spor yapma isteği, AK Parti 23. Dönem Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek’in objektifine yansımıştı. Bazı çocukların kendi imkanları ile bir binanın ikinci katına iple bağladıkları sebze kasasını pota haline getirerek basketbol oynamalarını fotoğraflayarak Twitter hesabından paylaşan Özbek, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'tan Hakkari’de devam eden projelere destek beklediklerini ifade etmişti.

VOLEYBOL FİLESİ DE ASILACAK

Bunun üzerine harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yetkililere talimat vererek çocuklar için pota yapılması ve malzeme desteğinde bulunulmasını istedi. Bakan Osman Aşkın Bak'ın talimatı üzerine Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal tarafından, Gazi Mahallesi’ndeki çocuklar için basketbol potası kurularak, spor malzemesi ve basketbol topu yardımında bulunuldu. Ayrıca, basketbol potasının kurulduğu alan asfaltlanacak ve alana voleybol filesi de eklenecek.

TFF'den hayırlı olsun ziyareti

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bakan Osman Aşkın Bak'ın makamında gerçekleşen ziyarete; Demirören'in yanı sıra Başkanvekilleri Servet Yardımcı, Ali Dürüst, İbrahim Usta, Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Alaattin Aykaç, Mustafa Çağlar, Arif Koşar, Yönetim Kurulu yedek üyesi Fuat Guguloğlu, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş da katıldı.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.