SÜPER LİG

Benden ne isterlerse o olacak

Galatasaray’da 9. yılına giren ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan kaptan Selçuk İnan, “Birkaç yıl daha futbol oynamak istiyorum. Gönlüm her zaman Galatasaray’dan yana. Her türlü fedakarlığa, Galatasaray’ın içinde olmaya, kaptanlık yapmaya ve sorumluluk almaya hazırım. Hiçbir pazarlık konusu olmayacak” dedi.

İhsan Rasih Bayhan Yeni Şafak

Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan, Süper Lig’in ikinci yarısının hazırlıklarını tamamladıkları Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Süper Lig’de oynanan 17 haftalık süreçte ligi istedikleri seviyede bitiremediklerini belirten tecrübeli futbolcu, “İlk yarı tam istediğimiz gibi geçmedi. Birçok oyuncumuz sakatlandı veya ceza aldı. Bunun dışında Şampiyonlar Ligi de vardı bunun da farkındaydık aslında. Her şeye rağmen çok kötü bitmedi ama beklentimizin olduğu yerde de bitiremedik doğruyu söylemek gerekirse. İkinci yarı bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

G.SARAY İLE GÖNÜL BAĞIM VAR

Galatasaray’a olan gönül bağını hiçbir zaman pazarlık konusu dahi etmeyeceğini ifade eden kaptan Selçuk İnan, “Ben Galatasaray için sadece maddi değil her türlü fedakarlığa her zaman razı oldum. Ben buraya 8 sene önce geldiğimde de bu gönül bağını pazarlık konusu etmedim. Mayıs ayında imza attım ve Galatasaray’ı tercih eden bendim. Birçok takımdan teklif olmasına rağmen ve çok daha fazla paralar görmeme rağmen hiç para bile konuşmadan Galatasaray’a imza atmıştım. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Birçok kez bunu belirttim. Bundan sonra da benim Galatasaray’a bağlılığım ve duruşum herhangi bir pazarlığa dahil olmayacak. Bunu gerek yöneticilerimiz, başkanımız ve hocamız herkes bilir. Bu yüzden ileriki dönemde sözleşmeyle ilgili yöneticilerimizin ve camiamızın bana bakışı ne olacak bilmiyorum ama her ne olursa olsun her türlü fedakarlığa, Galatasaray’ın içinde olmaya, kaptanlık yapmaya ve sorumluluk almaya hazırım” şeklinde konuştu.

AVRUPA HAYALİMİ İPTAL ETTİM

Galatasaray için Avrupa hayalini iptal ettiğini ve bundan asla pişman olmadığını belirten Selçuk, “Birçok hayalimi erteledim Avrupa gibi mesela. Belki de iptal ettim diyebilirim Galatasaray için ama bundan hiç pişman değilim. Her zaman onur duydum, gurur duydum. Çünkü ben Galatasaraylıyım herkesin bildiği gibi” ifadelerini kullandı.

  • Oynadığı süre boyunca her zaman tekliflerin olacağını belirten kaptan, “Mutlaka teklifler olacaktır çünkü birkaç sene daha futbol oynamak istiyorum. Tabii gönlüm her zaman Galatasaray’dan yana. Daha önce de söyledim Galatasaray benden ne isterse o olacak. Hiçbir pazarlık konusu dahi olmayacak. Bu bir transfer görüşmesi olmayacak bunu herkes biliyor ama ne olursa olsun bir gün Galatasaray’dan ayrılacağız belki de futbolu burada bırakacağım. Bir gün Galatasaray’dan gittiğimde ‘Selçuk diye bir futbolcumuz vardı, efendiydi, saygılıydı ve iyi biriydi’ demeleri benim için en önemlisi” şeklinde konuştu.

OYNAMAK İSTİYORUM

Futbolu ne zaman bırakacağı konusunda karar vermediğini ve birkaç sene daha futbol oynamak istediğini aktaran tecrübeli oyuncu, “Hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendimi oynamaya hazır hissediyorum ama ne zaman bırakmayı düşünürüm bilmiyorum. Şu an düşündüğüm tek şey Galatasaray’ın başarısı ve 22. şampiyonluğu kazanmak ama bir gün futbolu bırakırsam da Galatasaray’da görev almak isterim” ifadelerini kullandı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.