Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor Beşiktaş cephesinden dikkati çeken öneri "Gelin ligi sıfırlayalım"

Beşiktaş cephesinden dikkati çeken öneri: "Gelin ligi sıfırlayalım"

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, son dönemde hakemler hakkında açıklama yapanlarla ilgili olarak, "Futbol sayesinde banka hesaplarını geliştirenler, kendilerini geliştirememiş. Gelin ligi sıfırlayalım. Geçmişte bu hakemlerle en çok sizler şampiyon oldunuz. Yabancı hakem getirip baştan başlayalım" dedi.

Haber Merkezi AA
Beşiktaş cephesinden dikkati çeken öneri: Gelin ligi sıfırlayalım
Tevfik Yamantürk

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulunun 2021 yılı 1. olağan toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Vodafone Park'ta Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, genel sekreter Mesut Urgancılar, divan kurulu başkanı Tevfik Yamantürk, divan kurulu ve denetleme kurulu üyelerinin katılımıyla çevrim içi yapıldı.

"Kantarın topuzunu kaçıranlar endüstriye büyük zarar veriyor"


Açılış konuşmasını yapan Tevfik Yamantürk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde dünya futbol endüstrisinin yüzde 12 daraldığını belirterek, "Gelirler azalıyor, yayın gelirleri, ticari gelirler, stat gelirleri azalıyor. Futbolu iyi yönetirsek, gelirlerimizi artırırsak futbolun çok iyi yerlere gelebileceğini ve kulüplerimizin milli olarak kalabileceklerini düşünüyorum" diye konuştu.

Hakem hatalarıyla ilgili kulüplerin tepkilerine değinen Yamantürk, "Hakem hataları yüzünden kaybettiklerini söyleyenler ve kantarın topuzunu kaçıranlar endüstriye büyük zarar veriyor" ifadesini kullandı.

"Banka hesaplarını geliştirirken keşke biraz da kendilerini geliştirselerdi"


Liglerin sıfırlanmasını öneren Yamantürk, şunları kaydetti:

  • "Hakem hataları yüzünden kaybettiklerini söyleyenlere diyoruz ki ligleri sıfırlayalım. En çok şampiyon olan sizsiniz. Bu hakemlerle şampiyon oldunuz, o zaman VAR da yoktu. İşe sıfırdan başlayalım. Yabancı hakem de getirelim, kimse şaibe altında kalmasın. Futbol sayesinde banka hesaplarını şişirenler, 80 milyonluk ülkede en bilinen 50 kişi arasına girenler demeç verirken daha dikkatli olmak durumunda. Misafirliğe gittikleri evde masa üstüne çıkıp sinkaflı küfürler etmenin ne Türk toplumuna ne de futbola faydası var. Banka hesaplarını geliştirirken keşke biraz da kendilerini geliştirselerdi. Ülkenin ve toplumun değerlerine çok ciddi zarar veriyorlar."

Beşiktaş'ın toplam borcu belli oldu
SPOR
Beşiktaş'ın toplam borcu belli oldu


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.