SÜPER LİG

Beşiktaş ile Galatasaray PFDK'da

Süper Lig'in 14. haftasında oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisinde taraftarların yaptığı çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle her iki takım da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Ayrıca siyah-beyazlı yönetici Metin Albayrak da derbideki hakareti nedeniyle disipline gönderildi.

Haber Merkezi IHA

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden Beşiktaş ve Galatasaray'ın PFDK'ya sevk edildikleri açıklandı. TFF'den yapılan açıklama şöyle;


  • Beşiktaş A.Ş. Kulübü'nün 02.12.2018 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş.-Galatasaray A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,
  • Beşiktaş A.Ş. idarecisi Metin Albayrak'ın aynı müsabakadaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 04.12.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
  • Galatasaray A.Ş. Kulübü'nün 02.12.2018 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş.-Galatasaray A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 13/5. maddesi, 13/8. maddesi ve 14/2. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.