PREMİER LİG

Cenk Tosun transferi de Liverpool'un Türkiye'deki etkinliğini kıramadı

Günümüzde aynı şehirde, aynı ülkede, hatta aynı kıtada olmasak bile, dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleşen futbol olaylarını sosyal medya sayesinde anında öğrenebiliyoruz. Bu müthiş bilgi paylaşımı ve erişilebilirlik yetisi, özellikle Premier Lig ekiplerine binlerce taraftar kazandırdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak

John Andrews'in Bitmeyen Tutku kitabında Premier Lig ekiplerinin sosyal medyadaki etkinlikleri sayesinde binlerce taraftar elde ettiğini kaleme aldı. Dünya üzerinde bir çok ülke üzerinde araştırma yapılan yazıda Türk futbolseverlerin en çok takip ettiği ve sempati duyduğu takım da ortaya çıkı.

Kasım 2015 baz alınarak verilen bilgilere göre Arsenal'in dünya üzerinde sosyal medya üzerinden daha çok taraftar etkileşimi aldığı görüldü. Sonrasında ise Liverpool, Manchester United ve Chelsea geliyor.

Türkiye'deki futbolseverler sosyal medyadan en çok Liverpool'a ilgi gösteriyor. Liverpool'dan sonra gelen takım ise Arsenal. Cenk Tosun transferi sonrası Everton'da bu takımlara eklendi.

Cenk Tosun'un transferi de hakimiyeti kıramadı

Sosyal medyadaki son etkileşimlere bakıldığı zaman Liverpool'un Türkiye'de en çok ilgi gören takım olmaya devam ettiği belirtildi. Cenk Tosun'un Everton'a transferi, mavilerin sosyal medya hesaplarında Türk futbolseverlerin aktif tavır gösterdiğini gözler önüne serse de Liverpool'un etkinliği kırılamadı.

Türk futbolseverlerin tercihi neden Liverpool?

  • Liverpool'un Türk futbolseverler tarafından en çok tercih edilen Premier Lig takımı olmasındaki sebeplerin başında 2005 yılındaki Şampiyonlar Ligi finali geliyor. O finalde Liverpool, İtalyan devi Milan karşısında 3-0 geriden gelerek maçı penaltılara taşımış ve efsanevi bir galibiyet elde etmişti. İstanbul'da oynanan o final karşılaşması Liverpool'un Türkiye'deki taraftar kitlesini de arttırdı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.