Spor Jaap Uilenbergten Josef de Souza açıklaması Pozisyon kırmızı kart mı?

Jaap Uilenberg'ten Josef de Souza açıklaması: Pozisyon kırmızı kart mı?

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Danışmanı Jaap Uilenberg, Süper Lig hakemleriyle bir araya geldiği toplantıda, Beşiktaş-Sivasspor maçında Josef de Souza'nın pozisyonunu değerlendirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Jaap Uilenbergten Josef de Souza açıklaması: Pozisyon kırmızı kart mı?
Görüntü beINSPORTS'tan alınmıştır.

Merkez Hakem Kurlu Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg, Süper Lig'de görev yapan hakemlerle bir toplantı yaptı. 8 haftalık sürecin değerlendirildiği bu toplantıda Uilenberg hakemlere, "Çok hata yapıyorsunuz, kendinizi düzeltin" uyarısında bulundu.

Karşılaşmalarda yaşanılan kritik pozisyonlar üzerinden değerlendirmeler yapan 71 yaşındaki tecrübeli isim, hakemlerle tek tek konuştu.

  • "Karar doğru"
  • Akşam'da yer alan habere göre Uilenberg, Beşiktaş-Sivasspor maçında Josef de Souza'nın rakibine yaptığı ve tartışma çıkartan pozisyonla ilgili, mücadelenin hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'yu tebrik etti. Jaap Uilenberg, "Doğru bir karar vermişsin. Pozisyon gereği olan bir müdahale o yüzden sarı kart yeterli, kırmızı olmaz" ifadesini kullandı.

Jaap Uilenberg
Jaap Uilenberg

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.