Spor Okan Buruktan büyük fedakarlık Maaşımın yüzde 20sini gençlere harcayın

Okan Buruk'tan büyük fedakarlık: Maaşımın yüzde 20'sini gençlere harcayın

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un sezon başında imza atmadan önce altyapı için büyük bir fedakarlık yaptığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Okan Buruktan büyük fedakarlık: Maaşımın yüzde 20sini gençlere harcayın
Dursun Özbek ve Okan Buruk

Galatasaray’ın sezon başında anlaşma sağladığı teknik direktör Okan Buruk’un görüşme sırasındaki çıkışının sarı-kırmızılı yöneticileri çok etkilediği ortaya çıktı.

"Maaşımın yüzde 20’sini altyapıya harcayın"


Skorer'de yer alan habere göre; Başakşehir'in başında şampiyonluk yaşayan Buruk'un hiç pazarlık yapmadan, "Sizden tek bir şey istiyorum. Bana uygun göreceğiniz ücretin yüzde 20’sini altyapıya harcayın. Oranın ihtiyaçları için bu para kullanılsın" dediği ve sözlerin hem hayranlığa hem de şaşkınlığa neden olduğu belirtildi.

"Oğlumun en büyük hayaliydi"


Galatasaray ile maddi konularda herhangi bir pazarlık içerisine girmeyen başarılı teknik adamın, yine söz konusu toplantıda, “Oğlum Ali Yiğit’in en büyük hayaliydi. Bunu gerçekleştirebilmenin bedeli olamaz” dediği aktarıldı.

Kesinti yapılmadı

Kendisi de Florya'dan yetişen Okan Buruk'un bu isteğine rağmen yönetimin ücretinde herhangi bir kesintiye gitmeyip, altyapı için gerekli harcamaları fazlasıyla yaptığı kaydedildi.

Bilindiği gibi Galatasaray, Okan Buruk ile bir yılı opsiyonlu iki sezonluk sözleşme yapmış, ilk senesi 17, ikinci yılı ise 20 milyon lira olarak açıklamıştı.

Galatasaray'da Okan Buruk'un hedefi zirve ve Avrupa
SPOR
Galatasaray'da Okan Buruk'un hedefi zirve ve Avrupa


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.