SALON SPORLARI

Öncü Spor Oyunları başladı: 12 branşta 15 bin sporcu yarışıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen İmam Hatip Liseleri Arası Spor Oyunları masa tenisi turnuvaları ile başladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak

İstanbul genelinden okulların katıldığı turnuvalara yoğun katılım sağlanırken, oyunlarda yaklaşık 15 bin sporcunun yarışması bekleniyor. 12 branşta yapılacak müsabakalar 28 Mart’a kadar devam edecek ve spor oyunları ödül töreniyle sona erecek.

Spor oyunları masa tenisi ile başladı

İHL spor oyunları bugün Bahçelievler Koca Yusuf Spor Lisesi’nde masa tenisi turnuvaları ile açıldı.

Öncü Spor Oyunlarının açılışına Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Yavuz Kurt, İstanbul Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yavuz Padem, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe gençlik ve spor müdürleri ile çeşitli okulların okul müdürleri katıldı.

Müsabakalar öncesi açılış konuşması yapan ÖNCÜ Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Yavuz Kurt, İstanbul genelinde büyük bir spor organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek müsabakalara katılan onlarca okul ve binlerce sporcuya teşekkür etti.

Hedef ulusal spor oyunları

Yeni nesilleri sporla ve kadim değerlerle buluşturma amacında olduklarını vurgulayan Başkan Yavuz Kurt, önümüzdeki dönemde bu organizasyonu Türkiye genelinde yapacaklarını ifade etti.

Amaçlarının okullarda spor kültürünü geliştirmek ve sporun yaygınlaşması olduğunu belirten Yavuz Kurt, bu projede Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye’sinden destek aldıklarının bilgisini verdi. Tüm okullara tek tek ulaşılarak yoğun bir çalışma sonucunda spor oyunlarının alt yapısının oluşturulduğunu aktaran Yavuz Kurt yoğun emeklerin karşılığını öğrencilere sporu sevdirerek alacaklarını dile getirdi. Öncü Spor kulübünün çalışmalarının bütün hızıyla devam edeceğini kulüpleşme çalışmalarının da aynı hızda devam ettiğini vurguladı. Bunun için de Gençlik ve Spor Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile temas içinde olduklarını ve bu kurumların ciddi katkı sağladıklarını ifade etti.

Harcanan enerji ve emeklerin en verimli şekilde karşılığının alınacağının teminatını veren Yavuz Kurt, sözlerini bu süreçte çalışmalara katkıda bulunan tüm paydaşlara teşekkürlerini sunarak tamamladı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yenilmez şampiyon Khabib Nurmagomedov, kariye...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+