Ring kırmızı-beyaz: Hazırlıklar son aşamada!
EXTREME SPORLAR

Ring kırmızı-beyaz: Hazırlıklar son aşamada!

Antalya'da 21 Ekim'de başlayacak olan Avrupa Genç Erkekler Boks Şampiyonası için hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, "Organizasyona tüm Antalyalıları davet ediyoruz. Maçlar ücretsiz olacak" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 21 Ekim’de Antalya’da başlayacak Avrupa Genç Erkekler Boks Şampiyonası için hazırlıkların son aşamaya geldiğini açıkladı.

Başkan Gözgeç, Avrupa boksunun en önemli organizasyonlarından birine ülkemizin ev sahipliği yapmasının önemine değinerek, bu tür büyük uluslararası organizasyonlarda Türkiye’nin her zaman en güçlü adayların başında geldiğine dikkati çekti.

“33 ülkeden 200 sporcu ringe çıkacak”

Antalya’da 33 ülkeden 200’e yakın sporcunun Avrupa Şampiyonu olabilmek için ter dökeceğini belirten Başkan Gözgeç, şöyle devam etti:

“Bu organizasyon Avrupa genç erkekler boksunda 2017 yılının en büyüklerini belirlemekle kalmayacak ülkelerin 2020 Tokyo hazırlıkları için de en önemli donelerden biri olacak. Çünkü burada ringe çıkacak sporcuların büyük çoğunluğu ülkelerini 2020 Olimpiyatları’nda temsil etmesi muhtemel isimler. Biz de burada alacağımız sonuçlara göre olimpiyat hazırlıklarımıza yeni bir ivme kazandıracağız.”

“Seyirci desteği çok önemli”

Şampiyonanın 46-49, 52, 56, 60, 64, 69, 75, 81, 91 ve +91 olmak üzere 10 sıklette düzenleneceğini ve Türkiye’nin de bu 10 sıklette temsil edileceğini vurgulayan Başkan Gözgeç, “Biz organizasyona ilişkin hazırlıklarımızın büyük çoğunluğunu tamamladık. Kusursuz bir organizasyon olması için tüm ekibimizle yoğun mesai harcadık. Artık iş boksörlerimizde. İnşallah hepsi terinin son damlasına kadar mücadele edecek ve şampiyonluklarla bizleri onurlandıracak. Burada en önemli görevlerden biri de Antalyalı hemşehrilerimize düşüyor. Onların desteği bizler için çok önemli. 10 bin kişilik Spor Salonu’nda düzenlenecek ve 28 Ekim'de sona erecek organizasyona tüm Antalyalıları davet ediyoruz. Maçlar ücretsiz olacak” ifadesini kullandı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.