MOTOR SPORLARI

Şampiyonun acı kaderi

Dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu önce iki ağabeyini, sonra babasını, son olarak da minik yavrusu Hamza'yı kaybetti. Sofuoğlu, bebeğinin tabutunu kendisi taşıdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun iki ay önce beyin kanaması geçiren ve uzun süredir İstanbul'da özel bir hastanede tedavi altında olan 4 aylık oğlu Hamza dün hayatını kaybetti.

Minik Hamza'nın cenazesi özel araçla toprağa verilmek üzere Sakarya'nın Akyazı ilçesine getirildi. Hamza'nın tabutunu cenaze namazının kılınacağı Gazi Süleymanpaşa Camii'ne Kenan Sofuoğlu taşıdı.

Cenaze törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı ve Sofuoğlu'nun yakınları katıldı. Kenan Sofuoğlu, cenaze namazının kılındığı sırada gözyaşlarına boğuldu. Dört aylıkken hayata gözlerini yuman Hamza Sofuoğlu'nun cenazesi daha sonra toprağa verilmek üzere Akyazı Aile Kabristanlığı'na götürüldü. Oğlunu toprağa vermek için mezarlığa Kenan Sofuoğlu'nun eşi Julia Looman da katıldı. Hamza, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Ağabeyleri ve babasını da toprağa verdi
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2002 yılında motosiklet yarışında ağabeyi Bahattin Sofuoğlu'nu, 2008 yılında da diğer ağabeyi Sinan Sofuoğlu'nu antrenman sırasında geçirdiği kaza sonrası kaybetti. İki ağabeyinin acısını yaşayan Sofuoğlu, 2011 yılında ise babasını kaybetti.

Kenan Sofuoğlu'nun en zor günü
IHA

Kenan Sofuoğlu'nun en zor günü

Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 4 aylık oğlu Hamza'yı memleketi Sakarya'da toprağa verdi. Oğlunun cenazesini kendi ellerinde camiye getiren Sofuoğlu, cenaze namazı sırasında gözyaşlarına boğuldu. Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 aylık oğlu Hamza Sofuoğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Hamza bebeğin cenazesi İstanbul'dan özel araçla Kenan Sofuoğlu'nun memleketi Sakarya'nın Akyazı ilçesine getirildi. Oğlunun tabutunu ellerinde cami avlusuna götüren Sofuoğlu, kılınan cenaze namazında gözyaşlarına boğuldu.
Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
En duygusal imza töreni
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.