FUTBOL

Süper Ligi irtifa kaybediyor

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından belirlenen '2014 Dünya Ligler Sıralamasında' Türkiye Süper Ligi 519 puanla 27. sırada yer aldı. Ligimiz 2013 yılı sıralamasındaysa 13. sırada yer almıştı.

Haber Merkezi DHA

Türkiye '2014 Dünya Ligler Sıralamasında' 14 sıra birden düşüp 27'nci sırada yer alarak listede ilk 30'da yar alan ülke ligleri arasından en sert düşüşü yaşayan lig oldu. Süper Lig'in bütçe açısından da çok gerisinde kalan Romanya, Bulgaristan, İsviçre ve Yunanistan Ligleri de ülkemizin ligini geride bırakmayı başardı.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun "2014 Dünya Ligler Sıralamasında" birinci sırada yer alan lig ise 1259 puanla İspanya La Liga oldu. La Liga geçen senede listede 1'nci sırada yar almıştı.

Serie A ikinci
Listede ikinci sırayı İtalya Serie A alırken İngiltere Premier Lig'i az bir puan farkı ile listede en iyi üçüncü lig oldu. 2013 yılındaki listede üçüncü sırada yer alan Almanya Bundesliga bu sene 5'nci sıraya gerilerken, geçen sene 18'nci sırada yer alan Portekiz 10 sıralık bir yükselme ile 2014 yılında 8'nci sırada yer aldı.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından 1991 yılından beri yapılan 'Dünya Ligler Sıralamasında' puan hesaplama liglerde bulunan takımların uluslararası platformda yaptıkları başarılara göre hesaplanıyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Hatayspor'un Süper Lig'e çıkmasını kutlayan v...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+