Suriyeli Mahmud Ömer ile ABD'li Oquendo'nun unvan maçı iptal
SALON SPORLARI

Suriyeli Mahmud Ömer ile ABD'li Oquendo'nun unvan maçı iptal

Dünya boks şampiyonu Suriye asıllı boksör Mahmud Ömer'in, alınan numunesinde doping maddesine rastlandığı açıklandı. Charr'ın Amerikalı Fres Oquendo ile yapacağı WBA şampiyonluğu maçı öncesi numunesinin pozitif çıkması sonucu unvan maçı şimdilik iptal edildi.

Haber Merkezi IHA

Suriye asıllı boksör Mahmud Manuel Ömer Charr'ın, 31 Ağustos tarihindeki antrenmanında alınan numunesinde yapılan doping kontrolü sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

Charr'ın örneğinde anabolik steroidler epitrenbolon ve drostanolon bulunduğu ifade edildi. Doping uzmanı Fritz Sörgel, Mahmud Ömer'in idrarında rastlanan maddelerin sporcuların adalelerini güçlendirmek için kullandıkları maddeler olduğunu söyledi.

"Yaşlı bir boksöre karşı mı kullanacağım?"

Hakkındaki iddiaları asılsız olarak nitelendiren 33 yaşındaki Mahmud Ömer Manuel Charr, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

  • Antrenmandan geliyorum, herhangi bir madde almadım. Çıkan sonuç karşısında şok oldum. Klitschko'ya karşı kullanmadım da Fres Oquendo gibi yaşlı bir boksöre karşı mı kullanacağım? Neden böyle bir şey yapayım ki? Daha güçlü rakiplere karşı kullanmadım, buna karşı hiç kullanmam.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.