DİĞER

Türkiye Wushu'da madalyaları topladı

Azerbaycan'da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları ile Gürcistan'da yapılan Avrupa Wushu Şampiyonası'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları aldıkları madalyalarla dikkat çekti.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Azerbaycan'ın Bakü şehrinde yapılan 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda Türkiye Wushu dalında başarılı bir turnuvayı geride bıraktı.

İBBSK sporcusu Sadık Pehlivan 52 kg erkekler kategorisinde finalde İranlı rakibine yenilerek ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

Gürcistan'da bir altın ve iki bronz madalya kazanıldı

Avrupa Wushu Şampiyonası'nda 90+ Büyük Erkekler Kategorisi'nde İBBSK sporcusu Furkan Gürüz İsrailli rakibini yenerek şampiyon oldu.

Öte yandan 56 kg Büyük Erkekler Kategorisi'nde İBBSK altyapı sporcusu Kadir Ağkişi üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

60 kg Büyük Kadınlar Kategorisi'nde İBBSK altyapı sporcusu Kübra Türer üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

İBBSK Wushu Antrenörü İrfan Doruk ise altyapıya vurgu yaparak alınan madalyalarla ilgili şunları ifade etti:

  • "Şunu özellikle vurgulamak istiyorum Türkiye'de Wushu'da kategorisinde iki yıl içerisinde altyapıdan yetişen sporcularımızın Türkiye'nin en gözde sporcuları olacağını iddia ediyoruz. Çalışmalarımız altyapıya önem vermek ve her sıklette Türkiye'nin yıldızlarını çıkartmak. Gayemiz burada derece yapan sporcularımızın hem Avrupa'da hem de dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesidir. Bizlere her konuda destek olan İBBSK Wushu Sorumlumuz Sayın Faruk Albayrak, kulüp başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyoruz."

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.