Spor UEFA Başkanı Ceferin iddialı konuştu Bahse girerim seyircili oynanacak

UEFA Başkanı Ceferin iddialı konuştu: Bahse girerim seyircili oynanacak

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, futbolun normale döneceği konusunda iddialı konuştu. Ceferin önümüzdeki seneye ertelenen EURO 2020’nin seyircili oynanacağını düşünerek, “1 milyon dolara bahse girerim, bu konuda oldukça umutluyum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi İHA
Ertelenen EURO 2020 hakkında açıklamalarda bulundu.
Ertelenen EURO 2020 hakkında açıklamalarda bulundu.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, önümüzdeki sene maçların seyircili oynanması konusunda umutlu olduğunu açıkladı.

Yaşanan pandemi sürecinde her ülkenin dersler çıkardığını söyleyen Ceferin, “Bu virüsün sonsuza kadar süreceğini düşünmüyorum. Hatta birçok insanın düşündüğünden çok daha çabuk düzelecek her şey. Önümüzdeki sene oynanacak olan EURO 2020’nin de seyircili oynanması konusunda umutluyum. Bu konuda 1 milyon dolara bahse girerim. Artık virüs konusunda çok fazla şey biliyoruz ve hazırız. Yetkililerin tavsiyelerini takip edeceğiz. Ancak şahsi olarak maçların çok yakında seyircili şekilde oynanacağından eminim” diye konuştu.

"1. ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra futbol değişmedi"

Ceferin tarihe bakıldığından 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bile futbolun değişmediğini ifade ederek, “Bu durum virüs yüzünden de değişmeyecek. Bu yeni bir deneyim ve bundan kurtulduğumuzda işler normale dönecek” dedi.

UEFA Başkanı ayrıca 2021-2022 sezonunda başlamasının planlandığı Avrupa Konferans Ligi’nin de ertelenmeyeceğini sözlerine ekledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle stadyumlarını terk ediyorlar
FOTOĞRAF 9
Title
​Koronavirüs nedeniyle birçok lig oynanamıyor. Federasyonların yeniden başlama tarihlerini açıkladığı futbol liglerindeki takımlar ise salgından korunmak için radikal kararlar alıyor ve önemli planlarını açıklıyor.​
Title
Salgın sürecinde ertelenen liglerden bir tanesi olan La Liga'da dev takımların başında gelen Real Madrid, koronavirüsten nasıl korunacaklarına dair müthiş bir plan açıkladı.
Title
Real Madrid'in açıkladığı planlar içerisinde maçlarını Santiago Barnabeu'da oynamamak da var. İşte madde madde eflatun beyazlı kulübün yapacakları.
Title
Maçlarını Santiago Barnabeu yerine tesislerdeki Alfredo di Stefano Stadı’nda oynayacaklar.
Title
​57 odalı A takım oteli futbolcular için ligin son haftaları için özel bir şekilde hazırlanacak.
Title
12 sahalı dev tesiste futbolcular ilk aşamada farklı sahalarda küçük gruplar halinde çalışacak.
Title
​Tesis içerisindeki havuzlara giriş belirli zamanlarda yapılacak ve havuz suyu sürekli temizlenecek.
Title
Futbolculara belirli aralıklarla koronavirüs testi yapılacak. Test yaptıranlar izole şekilde tesiste kalmaya devam edecek.
Title
Futbolcular ailelerini yanlarında isterse onlar da aynı kurallara uymak zorunda kalacak.
Koronavirüs salgını nedeniyle stadyumlarını terk ediyorlar
Koronavirüs nedeniyle birçok lig oynanamıyor. Federasyonların yeniden başlama tarihlerini açıkladığı futbol liglerindeki takımlar ise salgından korunmak için radikal kararlar alıyor ve önemli planlarını açıklıyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.