SÜPER LİG

Yıldırım Demirören: Hiçbir kulüp için hakemlerimizi feda etmeyiz

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, MHK seminerinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Bir hakeme bu kadar kolay hakaret edilemez" diyen Demirören, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'na bu konuda flaş bir çağrıda bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Yıldırım Demirören, Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Süper Lig Hakemleri ve Süper Lig Yardımcı Hakemleri semineri kapanış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Demirören'in açıklamalarından satır öne çıkanlar şöyle;

"Bir hakeme bu kadar kolay küfür edilemez"


  • "VAR'ın tartışıldığı bir Galatasaray-Konyaspor maçı yaşandı. Şunu söyleyeyim; hiçbir kulüp için bir hakemimizi feda etmeyiz. Hakemlerimizin göğsünde Türk bayrağı var. Bir hakeme bu kadar kolay hakaret edilemez, küfür edilemez. Geçen sene 40 hakemimize 40 kere hakaret ve küfür edildi. Bu sene 21 kere edildi. Kimse çıkıp özür dilemedi. Önce saygılı olun, karşında Türk hakemi var."

"Disipline gönderdiğimiz kişileri savcılığa verin"


  • "Sayın bakanımızdan bir ricam var. TFF olarak kişileri savcılığa veremeyiz. Sizden ricamız, disipline gönderdiğimiz kişileri savcılığa vermeniz. Çünkü Türk futbolu ancak onlar düzelince düzelecek. Çünkü o kişiler hem kulüpleri hem çok büyük camiaları temsil ediyor."

"Onların seviyesine düşmeyin, onlar sizi seviyenize çıksın"

  • "Hakemlerimizden ricam, maçta size kim hakaret ediyorsa, kendisini alkışlayın ki öğrensin. Siz onun seviyesine düşmeyin, onlar sizin seviyenize çıksın."

"Son 16 turundan itibaren VAR kullanılacak"

  • "Türkiye Kupası'nda son 16 turundan itibaren VAR sistemi kullanımı başlayacak. Allah sizlere hakem şansı versin. İlk yarı harika geçti, ikinci yarı bundan daha iyi geçecek."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.