Teknoloji ABDli astronot İstanbulun uzaydan çekilmiş görüntülerini paylaştı

ABD'li astronot İstanbul'un uzaydan çekilmiş görüntülerini paylaştı

NASA astronotu Shane Kimbrough, İstanbul Boğazı ve Atatürk Olimpiyat Stadyumu çevresinin Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilmiş görüntülerini paylaştı. Kimbrough, paylaşımına "İstanbul, Türkiye uzaydan harika görünüyor" notunu düştü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
ABDli astronot İstanbulun uzaydan çekilmiş görüntülerini paylaştı
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan İstanbul

Sık sık Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) çektiği fotoğrafları paylaşan Birleşik Devletler ordusu subayı ve NASA astronotu Shane Kimbrough, bu sefer İstanbul'a yer verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kimbrough, "İstanbul, Türkiye uzaydan harika görünüyor" notuyla İstanbul Boğazı ve Atatürk Olimpiyat Stadyumu çevresinin görüntülerini paylaştı.

Kimbrough, paylaşımında Atatürk Olimpiyat Stadyumu hakkında da bilgi verdi. Ülkenin en büyük stadyumunun burası olduğunu, adının "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ten" geldiğini yazdı.

İstanbul'un gecesi uzaydan görüntülendi
TEKNOLOJİ
İstanbul'un gecesi uzaydan görüntülendi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.