Teknoloji Bu sitelere girenlerin bilgisayarı Bitcoin kazıyor

Bu sitelere girenlerin bilgisayarı Bitcoin kazıyor

Kripto paraların yaygınlaşmasıyla beraber bilgisayar korsanları bazı siteleri hackleyerek, bu sitelere giren kişilerin bilgisayarlarını madencilik için kullanmaya başladı. Hackerların zararlı kodları yerleştirdiği siteler arasında Avrupa ülkelerinin resmi siteleri de bulunuyor.

Diğer
Hackerlar bazı internet sitelerine eklediği zararlı yazılımlarla ziyaretçilerin bilgisayarlarını kripto para üretmek için kullanıyor.
Hackerlar bazı internet sitelerine eklediği zararlı yazılımlarla ziyaretçilerin bilgisayarlarını kripto para üretmek için kullanıyor.

Bilgisayar korsanları bazı siteleri kripto para üretimi yapmak için hackliyor. Bu sitelere giren kişilerin bilgisayarları adeta kripto para madeni üreten makinalar gibi kullanılıyor. Bilgisayar korsanlarının hedef aldığı siteler arasında İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi’nin resmi internet sitesi de yer alıyor.

  • BBC'de yer alan habere göre güvenlik araştırmacısı Scott Helme tarafından yapılan açıklamaya göre bilgisayar korsanları 4 binden fazla siteye zararlı kodlar yerleştirmiş. Helme, bu sorundan bir arkadaşının girdiği sitede karşılaştığı zararlı yazılım uyarısıyla haberdar olduğunu belirtti. Zararlı yazılımın izini sürdüğünde bunun görme engelliler için kullanılan Browsealoud eklentisinden kaynaklandığını fark etti.

Normalde kripto para üretimi için özel tasarlanmış pahalı donanımlar gerekiyor. Fakat hackerlar bu yöntemle internette gezenlerin bilgisayarlarını kullanıyor.
  • Eklentiyi yazan Texthelp şirketi sorunun farkında olduklarını ve dört saat içinde sorunu çözdüklerini belirtti. İnternet korsanları, bu sitelere girenlerin bilgisayarlarının işlem gücünü kullanarak Monero adlı bir kripto para birimi üretti.

Bitcoin'in rakiplerinden biri olan Monero'nun özelliği, parayı gönderen ve alan kişinin "takip edilemez" olması.

/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.