Teknoloji Florence kasırgasının tehlikesini 3B teknolojisiyle gösterdi

Florence kasırgasının tehlikesini 3B teknolojisiyle gösterdi

ABD’de beklenilen Florence kasırgasının yol açabileceği sel baskınları meteoroloji kanallarına 3 boyutlu olarak yansıdı. Hologram teknolojisi kullanılarak oluşturulan görüntülerde kasırganın ne kadar etkili olacağı net bir şekilde görünüyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meteoroloji uzmanı Greg Postel, kasırganın ne kadar tehlikeli olacağını 3 boyutlu olarak televizyonda gösteriyor.
Meteoroloji uzmanı Greg Postel, kasırganın ne kadar tehlikeli olacağını 3 boyutlu olarak televizyonda gösteriyor.

Ulusal Kasırga Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinin kıyı kesimlerinde kasırganın sel baskınlarına neden olacağı belirtildi. Teknolojiyi kullanan hava durumu spikerleri kasırganın neler yapabileceğini 3 Boyutlu olarak ekranlara taşıdı.

The Weather Channel’ın YouTube kanalından paylaştığı videoda sunucu sel baskınlarının ne kadar tehlikeli olacağını ve hangi bölgelerde etkili olacağını anlatıyor. Daha sonrasında bilgisayar efektleri kullanılarak sel sularının yüksekliği gösteriliyor. Teknolojik haber sunumunda Florence kasırgasının tehlikesi görsel olarak anlatılıyor.


  • Artırılmış gerçeklik şirketi The Future Group tarafından oluşturulan karma gerçeklik grafikleri, popüler bir bilgisayar oyun grafik motoru Unreal Engine ile yapıldı.

Kasırganın etkili olacağı kentlerde resmi daireler kapatıldı. Bölgedeki bazı kurumlar kapılarına, “Florence kasırgası geçene kadar açılmayacaktır” şeklinde notlar yazdı. Kasırga dolayısıyla otoyollarda da uyarı levhaları bulunuyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.