Teknoloji Hondanın çim biçme makinesinin motorundan çıkan ses duyanları hayran bırakıyor

Honda çim biçme makinesi 0'da 100'e 3 saniyede çıkıyor

Honda’nın çim biçme makinesinin motorundan çıkan ses duyanları hayran bırakıyor

Honda’nın ürettiği çim biçme makinesini görenler gözlerine inanamıyor. Çim biçme makinesi yarışları için özel tasarlanan bu çim biçme makinesi gücü ve tasarımının haricinde, motor sesi ile görenleri hayran bırakıyor.

Yeni Şafak
Honda'nın ürettiği çim biçme makinesi, Goodwood Hız Festivali'inde görenleri şaşkına çevirdi.
Honda'nın ürettiği çim biçme makinesi, Goodwood Hız Festivali'inde görenleri şaşkına çevirdi.

Honda imzalı çim biçme makinesi Goodwood Hız Festivalinde görenleri kendine hayran bıraktı. Çim biçme makineleri kullanılarak yapılan yarışlara dünyanın önde gelen otomobil üreticileri el atınca yarışların şekli de değişmeye başladı.

Dünyanın en hızlı çim biçme makineleri organizasyonunun düzenlendiği İngiltere’de 25’incisi düzenlendi. Polestar, McLaren, Ford, Aston Martin, Honda gibi bir çok otomobil üreticisini bir araya getiren Goodwood Hız Festivali olağan üstü görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Lakin Honda firmasının ürettiği bir çim makinesi var ki o gösterdiği performansın yanı sıra çıkardığı ses ile görenleri hayrete düşürmeyi başardı.

İşte Honda imzalı çim biçme makinesinin görüntüsü:

Böyle çim biçme makinesi görülmedi: 3 saniyede 100 km hız!
OYNAT 01:53
Böyle çim biçme makinesi görülmedi: 3 saniyede 100 km hız!
Honda'nın ürettiği çim biçme makinesini görenler gözlerine inanamıyor. Çim biçme makinesi yarışları için özel tasarlanan araç, gücü ve tasarımının dışında, motor sesi ile de görenleri hayran bırakıyor.

Honda imzalı çim biçme makinesinin özellikleri!

Honda imzalı çim biçme makine tabi ki sıradan çim biçme makinelerine tasarım olarak benzese de kasanın altına inildiğinde işler bir hayli değişmeye başlıyor. 8 silindirli Corvette motoru giydirilmiş çim biçme makinesi, 0’dan 100’e tam üç saniyede çıkıyor. 200 kilogram ağırlığa sahip araç, 215 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Buna ek olarak üzerindeki motor ile 200 beygir güç üretebilen araca kilogram başı bir beygir güç düşüyor. Buda çim biçme makinesi görülmemiş bir performansa ulaşmasına olanak sağlıyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.