Teknoloji Hyundai hibrit modelinden yeni hız rekoru

Hyundai hibrit modelinden yeni hız rekoru

Hyundai yeni nesil hibrit teknolojisine sahip modeli IONIQ ile yeni hız rekorunun sahibi oldu. Bu hız rekoru hibrit teknolojisinin geldiği noktayı gösteren önemli bir gelişme.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hyundai Hybrid modelin yeni rekoru FIA tarafından da onaylandı.
Hyundai Hybrid modelin yeni rekoru FIA tarafından da onaylandı.
Hyundai yeni nesil Hibrit teknolojisine sahip modeli IONIQ ile yeni hız rekorunun sahibi olarak tüm dikkatleri üzerine çekti ve rakiplerine adeta gözdağı vermiş oldu. Geçtiğimiz aylarda piyasaya sunulan elektrikli, hybrid ve plug-in hybrid modeli IONIQ'in modifiye edilmiş özel bir prototipiyle gerçekleştirilen hız rekoru Utah eyaletinde, tuzla kaplı Bonneville'de gerçekleştirildi.

Hybrid kategorisindeki bir araçla saatte 254 km hıza ulaşarak rekor kıran Hyundai, motor teknolojisinde yaptığı yatırımların karşılığını almış oldu. Hyundai'nin Amerika'daki Ar-Ge merkezi tarafından özel olarak hazırlanan IONIQ'in rekoru Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından onaylandı.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.