Teknoloji İnsan elini taklit eden robot geliştirildi

İnsan elini taklit eden robot geliştirildi

Japon MELTANT firması insan hareketlerini geliştiren robot icad etti. Robotun son versiyonu insan elinin hareketlerini birebir taklit edebiliyor.

Haber Merkezi DHA
Meltin isimli robot şişe kapaklarını ve kapıları açabiliyor.
Meltin isimli robot şişe kapaklarını ve kapıları açabiliyor.

Geliştirilen prototip, nesnelerin kapaklarını açabiliyor, ağırlığı algılayarak ona göre kuvvet uygulayabiliyor. Şişe kapaklarını açabiliyor, kartları tutabiliyor.
Meltin, insan bedenini en ince detaylara kadar incelemek ve bunu robotlara uygulamak üzerine Japonya’nın geliştirdiği insan robot projesinin bir parçası.

İnsan hareketlerini birebir taklit eden robot
OYNAT 01:23
İnsan hareketlerini birebir taklit eden robot
Japon Meltant firamsı tarafından geliştirilen Meltin, insan bedenini en ince detaylara kadar incelemek ve bunu robotlara uygulamak üzerine Japonya'nın geliştirdiği insan robot projesinin bir parçası.


Kapı kollarını açıp ağırlık kaldırabiliyor
İnsan vücudunun karmaşıklığı ve mükemmel yapısı, robot teknolojisinde eklem hareketlerinin birebir taklidi için bir takım zorluklar içeriyor. Örneğin ağırlığı önceden algılayıp kuvvet uygulayabilmek ancak insan algısının gerçekleştirebileceği bir yetenekken, Meltin kapı kollarını açabiliyor, ağırlıkları kaldırabiliyor.

CS GO ücretsiz oldu ve Battle Royale modu eklendi
TEKNOLOJİ
CS GO ücretsiz oldu ve Battle Royale modu eklendi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.