Teknoloji Netflixin abone sayısı 150 milyona yaklaştı

Netflix’in abone sayısı 150 milyona yaklaştı

Popüler online film ve dizi izleme platformu Netflix’in abone sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 2019 yılının ilk çeyreğini açıklayan platform, 150 milyon aboneye yaklaştığını duyurdu.

Haber Merkezi Diğer
Netflix'in ilk çeyrek toplam abone sayısına göre abone sayısı büyüyerek devam ediyor.
Netflix'in ilk çeyrek toplam abone sayısına göre abone sayısı büyüyerek devam ediyor.

Netflix’in abone sayısının 150 milyona yaklaştığı açıklandı. Şirketin dün 2019 1Ç sonuçlarına göre, toplam abone sayısı 148,86 milyon oldu.

Techinside’ın haberine göre şirketin duyurduğu sonuçlardan derledğimiz veriler aşağıda:

  • -2019 1Ç’te gelir 4,521 milyar dolar oldu. 2018 1Ç’’te 3,7 milyar dolar olan gelir, yüzde 22 arttı. 2Ç için gelir tahmini 4,928 olarak belirlendi.
  • -2019 1Ç’te toplam abone abone sayısı 148,86 milyon seviyesinde gerçekleşti. Geçen yılın aynı döneminde toplam abone sayısı 118,9 milyon idi. Toplam artış yüzde 25,2 olarak kaydedildi.
  • -Abone dağılımı ise şöyle: 148,86 millyonluk abonenin 60,23 milyonu ABD’den gelirken, 88,63 milyonu uluslararası aboneliklerden oluşuyor. Diğer bir veri de deneme aboneliklerine dair: ABD’de 1,56 milyon ücretsiz abonelik denenirken, uluslararası pazarda bu sayı 5 milyon oldu.
  • -Şirketin ücretli abone sayısı ABD’de 1,76 ve uluslararası pazarlarda 7,86 milyon artış gösterdi.
  • -Netflix’te en çok seyredilen dizi ve filmler şöyle: Umbrella Academy (İlk dört haftada 45 milyon), Bird Box (İlk dört haftada 52 milyon) ve The Highwaymen (ilk dört haftada 40 milyon)
Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Balıkesir çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası'nın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
TÜRGEV: CHP adayını özür dilemeye davet ediyoruz
Gündem

TÜRGEV: CHP adayını özür dilemeye davet ediyoruz

TÜRGEV, CHP İstanbul adayı İmamoğlu'nun ortak yayında yapmış olduğu iddialara ilişkin açıklama yaptı. Sosyal paylaşım sitesinden yayınlanan açıklamada, "Sayın CHP adayını, kucaklayıcı ve birleştirici bir siyaset yürüttüğü iddiasının gereği olarak, gençlerimizden ve vakfımızın tüm gönüllülerinden özür dilemeye davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
Meteoroloji'den il il sel, yıldırım, dolu uyarısı
Gündem

Meteoroloji'den il il sel, yıldırım, dolu uyarısı

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışların etkisi altında olacak. Yapılan uyarılarda ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.