Teknoloji Oyun oynayarak servet kazanıyor

Ninja oyun oynayarak servet kazanıyor

Oyun oynayarak servet kazanıyor

Fortnite yayınları açan Ninja, CNBC’de kazandığı para ve oyun bağımlılığı hakkında açıklamalar yaptı.

Haber Merkezi Diğer
Kabaca aylık 500.000 dolar gelir elde ettiğini açıklayan Ninja, bu gelirin çok büyük bir kısmını Amazon ve Twitch Prime abonelerinden elde ettiğini açıkladı.
Kabaca aylık 500.000 dolar gelir elde ettiğini açıklayan Ninja, bu gelirin çok büyük bir kısmını Amazon ve Twitch Prime abonelerinden elde ettiğini açıkladı.

Twitch üzerinden Fortnite yayınları açarak kısa sürede popüler bir isim olan Tyler “Ninja” Blevins, CNBC ile yaptığı röportajda aylık geliri ve oyun bağımlılığı hakkında konuştu. Kabaca aylık 500.000 dolar gelir elde ettiğini açıklayan Ninja, bu gelirin çok büyük bir kısmını Amazon ve Twitch Prime abonelerinden elde ettiğini, YouTube, Instagram ve Twitter’da da çok sayıda takipçisi olduğunu açıkladı. Twitch ve Amazon Prime’ın insanların belirli oyunlardan para kazanmasına izin verdiğini belirten Ninja, günümüzün en popüler oyununun Fortnite olmasının bu parayı kazanmasının temel nedeni olduğunu belirtti.

Fortnite gibi oyunların çocukların hayatını kötü yönde etkilediği, bu oyunu oynamak için okula gitmedikleri sorusuna, “okulda kalın” diyerek yanıt veren Blevins, “Noodles and Company’de çalışırken bir yerden üniversiteye gittim. Okulda iyi bir şekilde devam ettim ve hayatımın geleceğine odaklanıp akış üzerinden çalışmaya devam ettim” dedi. “Çocuklar, her şeyi bırakıp video oyunlarına odaklanamazsınız. Şu anda çok rekabetçi bir kariyer yarışı var ve geleceği güvenceye aldığınızdan emin olmak için ekstra zaman ayırmanız gerekiyor” diyen Blevins, oyun oynamanın belirli bir noktaya kadar güzel olduğunu, ancak hiçbir zaman hayatınızın odak noktası olmaması gerektiğini belirtti.

REKLAM
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.