TeknolojiSami Khediranın saç stili eleştrisiyle PESten FIFAya cevap

Sami Khedira'nın saç stili eleştrisiyle PES'ten FIFA'ya cevap

Juventus’lu futbolcu Sami Khedira, FIFA 18’de uzun saçlı olarak profil oluşturulunca Twitter’dan esprili bir dille eleştiride bulundu. PES olaya dahil olarak bu yoruma mükemmel bir cevap verdi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Sami Khedira
Sami Khedira

Futbol liglerinin başlamasıyla beraber ezeli rakipler PES ve FIFA, 2018 versiyonlarını piyasaya sürdü. Futbolseverlerin PS ve Xbox gibi konsollarda saatlerini harcamasına sebep olan bu oyunlar futbolcular tarafından da oynanıyor. Sosyal medyada bir çok futbolcu bu oyunları oynarken paylaşımlarda bulunuyor.

Sami Khedira’nın saçları 2 yıldır kısa olmasına rağmen FIFA 18’de eski saç modeli ile resmedilmiş. Bunu gören Juventus’lu futbolcu, bir tweet atarak saçlarının oyunda uzun olarak göründüğünü söyledi. Khedira attığı twitter şöyle dedi: ‘Merhaba @EASPORTFIFA, uzun saçımı sevmeniz beni mutlu ediyor… ama neredeyse iki yıldır saçlarım kısa. #FIFA18 #SK6’

Binlerce beğeni ve RT alan tweete ezeli rakibi PES’in resmi sayfasından yanıt gecikmedi. @officialpes hesabı attığı twitte, ‘Sami, #PES2018’de de iyi görünüyorsun. Belki Mesut Özil sana bir oyun hediye eder’ dedi.

PES’in resmi hesabı üzerinden hem Mesut Özil’den bahsedildi hem de FIFA 18’in yaptığı bu tasarım hatasına net bir cevap verilmiş oldu.