Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Teknoloji TikTok kendi sosyal platformu DuoShani duyurdu

TikTok kendi sosyal platformu DuoShan'i duyurdu

TikTok uygulaması bir virüs gibi dünyaya yayılmaya devam ederken ByteDance bugün yeni Snapchat benzeri video mesajlaşma uygulaması DuoShan’ı duyurdu. Tiktok’un yapımcı firması kullanıcıların çektikleri videoları farklı sosyal medya platformları yerine bu platformun kullanılmasını amaçlıyor.

Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
TikTok kendi sosyal platformu DuoShani duyurdu
TikTok'un günlük 250 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunuyor.

TikTok büyük bir ivmeyle yayılırken uygulamanın ana şirketi ByteDance bugün yeni video mesajlaşma uygulaması DuoShan’ı duyurdu. Çince flaşlar anlamına gelen DuoShan, kullanıcıların 72 saat içinde kaybolan kısa videolar çekerek birbirine göndermelerine imkan sağlıyor. Şirket, uygulamaya Çin pazarında sadık kullanıcılar bulmayı hedefliyor.

Etkileşimler kişiye özel gönderilecek

Webrazzi’de yer alan habere göre Çin’de Android ve iOS platformlarında yayında olan Duoshan’ın iOS uygulaması ise şimdilik beta sürecinde ve yeni test kullanıcılarını sürece dahil etmeyi durdurdu. Bir Bytedance yetkilisi ise DuoShan’ın Çin pazarı dışında izleyeceği stratejiyle ilgili yorum yapmayı reddetti.

Bir çok sosyal mesajlaşma uygulamasının aksine DuoShan, beğeni ve yorumları herkese açık bir biçimde göstermiyor. Onun yerine şirket, beğeni ve yorumları kullanıcılara özel olarak ileteceğini ifade ediyor. Uygulamada kullanıcılara iki farklı sekme sunuluyor. Bu sekmelerden birinde yeni video paylaşımı yapılabilirken, diğerinde yeni popüler videoları keşfedebiliyorsunuz.

Douyin Yönetim Kurulu Başkanı Zhang Nan yaptığı basın açıklamasında Duoshan hakkında şunları söyledi:

  • Her geçen gün daha fazla Douyin (TikTok’un çincesi) kullanıcısının videolarını diğer sosyal medya platformlarında ve kanallarında paylaştığını görüyoruz. Duoshan’ın piyasaya sürerek kullanıcılarımızın yaratıcılıklarını paylaşabilecekleri ve aile ve arkadaşlarıyla doğrudan etkileşime girebilecekleri ilk video temelli sosyal medya uygulamamızı üretmiş oluyoruz.

Bytedance ayrıca Tiktok’un 250 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştığını ve geçtiğimiz haziran ayında duyurduğu üzere 150 ülkede 500 milyon aylık aktif kullanıcı barajını da aştığını açıkladı.


Abone Ol Google News
278 zabıta memuru alınacak
Ekonomi

278 zabıta memuru alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 278 zabıta memuru alacağını duyurdu. Belediye, alımların 12 Mayıs'ta resmi gazetede yayımlandığını açıkladı.

Yerli buğdaylar Serince ve Cudi 63 ile rekolte yüzde 20 artacak: Komşu ülkelere ihraç edilecek
Ekonomi

Yerli buğdaylar Serince ve Cudi 63 ile rekolte yüzde 20 artacak: Komşu ülkelere ihraç edilecek

Şanlıurfa'da GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen makarnalık ve ekmeklik iki buğday çeşidi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescillendi- GAPTAEM Müdürü Zeyni Aktaş:- "Amacımız, ıslahta özellikle yabancı kökenli tohum ithalatını minimize etmek, kendi tohumumuzu kendimiz elde etmeyi sağlamak ve ihraç edilmesine yönelik çalışmalar yapmak. Bu bağlamda yeni geliştirdiğimiz bu iki yeni çeşidimizi inşallah belki komşu ülkelere ihraç etme şansı bulacağız"
Amerikalı ünlü Yahudi profesör Norman Finkelstein'den İsrail'e sert eleştiri: Tek hakkı bavulunu toplayıp Filistin'den gitmek
Dünya

Amerikalı ünlü Yahudi profesör Norman Finkelstein'den İsrail'e sert eleştiri: Tek hakkı bavulunu toplayıp Filistin'den gitmek

ABD’de yaşayan ünlü Yahudi profesör Norman Finkelstein, İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs ve Gazze’de yaşanan son İsrail saldırılarına ilişkin, "İsrail sadece savaş suçları işlemiyor, insanlığa karşı suç işliyor ki bunlar uluslararası hukuka göre en iğrenç ve korkunç suçlar" dedi. Finkelstein "İsraillilerin Doğu Kudüs'te hiçbir hakkı yoktur. Gazze'de hiçbir hakkı yoktur. Ve şunu vurgulayayım ki, kendilerini savunma hakları da yoktur. Sadece tek bir hakları vardır, bavullarını toplayıp (Filistin'den) ayrılma hakları" ifadelerini kullandı. Finkelstein İsrail için "Bu devlet çok ileri gitti. Uçuk ve çılgın bir devlet haline geldi" yorumunu yaptı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.