Teknoloji TikTok kendi sosyal platformu DuoShani duyurdu

TikTok kendi sosyal platformu DuoShan'i duyurdu

TikTok uygulaması bir virüs gibi dünyaya yayılmaya devam ederken ByteDance bugün yeni Snapchat benzeri video mesajlaşma uygulaması DuoShan’ı duyurdu. Tiktok’un yapımcı firması kullanıcıların çektikleri videoları farklı sosyal medya platformları yerine bu platformun kullanılmasını amaçlıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
TikTok kendi sosyal platformu DuoShani duyurdu
TikTok'un günlük 250 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunuyor.

TikTok büyük bir ivmeyle yayılırken uygulamanın ana şirketi ByteDance bugün yeni video mesajlaşma uygulaması DuoShan’ı duyurdu. Çince flaşlar anlamına gelen DuoShan, kullanıcıların 72 saat içinde kaybolan kısa videolar çekerek birbirine göndermelerine imkan sağlıyor. Şirket, uygulamaya Çin pazarında sadık kullanıcılar bulmayı hedefliyor.

Etkileşimler kişiye özel gönderilecek

Webrazzi’de yer alan habere göre Çin’de Android ve iOS platformlarında yayında olan Duoshan’ın iOS uygulaması ise şimdilik beta sürecinde ve yeni test kullanıcılarını sürece dahil etmeyi durdurdu. Bir Bytedance yetkilisi ise DuoShan’ın Çin pazarı dışında izleyeceği stratejiyle ilgili yorum yapmayı reddetti.

Bir çok sosyal mesajlaşma uygulamasının aksine DuoShan, beğeni ve yorumları herkese açık bir biçimde göstermiyor. Onun yerine şirket, beğeni ve yorumları kullanıcılara özel olarak ileteceğini ifade ediyor. Uygulamada kullanıcılara iki farklı sekme sunuluyor. Bu sekmelerden birinde yeni video paylaşımı yapılabilirken, diğerinde yeni popüler videoları keşfedebiliyorsunuz.

Douyin Yönetim Kurulu Başkanı Zhang Nan yaptığı basın açıklamasında Duoshan hakkında şunları söyledi:

  • Her geçen gün daha fazla Douyin (TikTok’un çincesi) kullanıcısının videolarını diğer sosyal medya platformlarında ve kanallarında paylaştığını görüyoruz. Duoshan’ın piyasaya sürerek kullanıcılarımızın yaratıcılıklarını paylaşabilecekleri ve aile ve arkadaşlarıyla doğrudan etkileşime girebilecekleri ilk video temelli sosyal medya uygulamamızı üretmiş oluyoruz.

Bytedance ayrıca Tiktok’un 250 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştığını ve geçtiğimiz haziran ayında duyurduğu üzere 150 ülkede 500 milyon aylık aktif kullanıcı barajını da aştığını açıkladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.