TeknolojiTünelin ilk fotoğrafını Instagramdan paylaştı

Tünelin ilk fotoğrafını Instagram'dan paylaştı

Elon Musk, son yıllarda teknoloji ve girişimcilik dünyasında hayata geçirdiği projelerle oldukça popüler oldu. Boring Company ile başladığı tünel çalışmasına dair ilk fotoğrafı kendi Instagram hesabından paylaştı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Elon Musk'ın üzerindeki t-shirt'te bir tünel çizimi görülüyor.
Elon Musk'ın üzerindeki t-shirt'te bir tünel çizimi görülüyor.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın çılgın fikirler ile açtığı şirketlere artık hepimiz alıştık denilebilir. Şehirler hatta ülkeler arasındaki yolculukları uzun saatlerden dakikalara indirecek olan Hyperloop projesinin ilk aşaması tamamlanmak üzere.

Elon Musk’ın otomobilleri yer altı tünellerinde yüksek hızlarda transfer etmeyi planladığı projesinde ilk adım atıldı. Musk, Instagram hesabından Boring Company ile başladığı çalışmaya dair bir fotoğraf yayınladı.

The Boring Company tunnel under LA

REKLAM

Elon Musk (@elonmusk)'in paylaştığı bir gönderi ()

Los Angeles’tan başlayan tünel çalışmasından ilk fotoğrafı paylaşan Musk, trafik sorununu bu tüneller ile çözmeye kararlı. Trafik sorunu ve hızlı ulaşım için başlanan tünel projesi, yaklaşık 340km yolu 30 dakikada katetmeyi öngörüyor.

İlk fotoğrafa bakıldığında bir metro tünelini andırıyor gibi görünüyor. Yerde tren rayı, aydınlatma, sağ tarafta ve üst kısımda yol boyunca uzanan borular bulunuyor. Bu fotoğraf projenin son halini yansıtmıyor.

REKLAM

Musk’ın paylaştığı tünel fotoğrafı, Los Angeles’ın Hawthorne bölgesindeki SpaceX merkezlerinden birine çok yakın. Boring Company tarafından yapılan projenin daha düşük maliyetlerle daha verimli işler çıkartacağı düşünülüyor.

Talisca Bayern Münih maçında tarihe geçebilir
Spor

Talisca Bayern Münih maçında tarihe geçebilir

Beşiktaş'ın hücum yollarındaki en etkili isimlerinden olan Anderson Talisca, takımının UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda yarın Bayern Münih ile oynayacağı karşılaşmada rekor kırmak için görev bekleyecek.
Erzincanlı çoban ABD'de milyoner oldu
Hayat

Erzincanlı çoban ABD'de milyoner oldu

11 yaşındayken bir fotoğrafını görerek aşık olduğu New York’a 16 yıl önce cebinde sadece 200 dolarla giden Erzincanlı 'Zach' Erdem'in yanında bugün 320 kişi çalışıyor. İlk çalıştığı yeri satın alan Zach Erdem, 40 yaş altı başarılı iş adamı ödülüne layık görüldü.
30 kuruşluk yumurtada 2 liralık organik oyunu
Ekonomi

30 kuruşluk yumurtada 2 liralık organik oyunu

Vatandaşın organik ürün hassasiyetini fırsata çevirmeye çalışan uyanıkların 30 kuruşluk yumurtaları 1.5-2 liradan sattıkları ortaya çıktı. Piyasada kaydı bulunmayan 2.5 milyon yumurta bulunuyor. Kayıtsızların yanı sıra kayıtlı yumurtalara da organik kılıfı uydurulabiliyor. Vatandaşın burada tek yapacağı kontrol yöntemi ise yumurtaların üzerindeki seri numaralarına dikkat etmek.
Hakim gözünün yaşına bakmadı: Kararı duyunca bayıldı
Gündem

Hakim gözünün yaşına bakmadı: Kararı duyunca bayıldı

İzmir'de görülen iğrenç davada, 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, küçük yaştaki E.A’yı, kendisine gönderdiği fotoğraflarla tehdit edip, cinsel istismarda bulunan Cihan K’ye 132 yıl 6 ay, Yılmaz Ç’ye 39 yıl, Nazif S’ye de 52 yıl hapis cezası verdi. Nazif S. duruşma salonunda sinir krizi geçirip bayıldı.
İğrenç olay polisin gelmesiyle ortaya çıktı
Gündem

İğrenç olay polisin gelmesiyle ortaya çıktı

Öz oğlunu kaldığı yurda götürürken cinsel istismarda bulunan baba G.M.B, “Alt soya karşı çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan” Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.