Teknoloji Twitter tepki çeken özelliği bir kez daha kaldırdı

Twitter tepki çeken özelliği bir kez daha kaldırdı

Sosyal medya platformu Twitter, Türkiye'de denediği ve büyük tepki çektiği "emoji ile tepki verme" özelliğinden vazgeçip yine kaldırdı. Jack Dorsey'nin sahibi olduğu şirketten konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Twitter tepki çeken özelliği bir kez daha kaldırdı
twitter

Twitter bir süre önce emojiyle tepki verme veya diğer adıyla Reaksiyonlar özelliğini Türkiye'de test etmeye başlamış ancak kullanıcılar tarafından tepki çektiği için özelliği kaldırmıştı.

Kısa süre önce reaksiyonlar özelliğini yeniden devreye sokan Twitter'ın, Türkiye sayfasında konuyla ilgili olarak birkaç teknik sorunun yaşandığı açıklaması yapılmıştı.

Bu özellik ile tweetleri sadece beğenmek yerine çeşitli tepkiler verilebiliyordu. Bu tepkiler arasında gülme, düşünme, alkış ve üzgün gibi emojiler yer alıyordu.

Twitter öncelikle pilot bölge olarak Türkiye'de denediği Reactions özelliğini yine kaldırdı. Şirketten konuyla alakalı henüz bir açıklama gelmedi.

Reactions özelliğinin yeniden test edilmeye başlandığı böyle duyurulmuştu:

twitter
twitter

Twitter uygulamasına hesap içi arama özelliği eklendi
TEKNOLOJİ
Twitter uygulamasına hesap içi arama özelliği eklendi6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.