Teknoloji Uzaydan Kabeli bayram tebriği Göz kamaştırıyor

Uzaydan Kâbeli bayram tebriği: Göz kamaştırıyor

Fransız astronot Thomas Pesquet, “Hayırlı Bayramlar” (EidMubarak) etiketiyle, Mekke’nin uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Astronot fotoğrafın altına “Mekke! O kadar parlak ki göz kamaştırıyor” notu düştü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Uzaydan Kâbeli bayram tebriği: ​Göz kamaştırıyor​
Bayram dileklerini ileten Fransız astronotun mesajının altına sosyal medya kullanıcıları çok sayıda olumlu tepki verdi.

23 Nisan’da uzaya fırlatılan SpaceX’in Falcon 9 roketinden, uzaydan çekilmiş Kabe fotoğrafı, görenlerde hayranlık uyandırıyor.

100 bin kişi saf tuttu
DÜNYA
100 bin kişi saf tuttu

"Göz kamaştırıyor"

  • SpaceX’in Falcon 9 roketiyle 23 Nisan’da Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gönderilen Fransız astronot Thomas Pesquet, Twitter üzerinden “Hayırlı Bayramlar” (EidMubarek) etiketiyle, Mekke’nin gece uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaştı ve İslam dünyasının bayramını kutladı. Astronot fotoğrafın altına “Mekke! O kadar parlak ki göz kamaştırıyor.” sözlerini ekledi.

Şuşa’da 29 yıl sonra bayram
DÜNYA
Şuşa’da 29 yıl sonra bayram

Bayram dileklerini ileten Fransız astronotun mesajının altına sosyal medya kullanıcıları çok sayıda olumlu tepki verdi. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) operasyonuyla, 4 astronot Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilmişti.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.