Teknoloji WhatsApp çöktü BiP kesintisiz iletişimi sürdürdü

WhatsApp çöktü BiP kesintisiz iletişimi sürdürdü

Yerli iletişim platformu BiP, WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta yaşanan erişim sorunu karşısında iletişimin taşıyıcısı oldu. BiP kullanıcıları iletişimini kesintisiz ve sorunsuzca sürdürdü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Dünya genelinde yaşanan ve ülkemizdeki kullanıcıların da etkilendiği popüler sosyal medya platformları Instagram, WhatsApp ve Facebook'da kısa süreli erişim sorununa karşın Turkcell’in geliştirdiği yerli yaşam ve iletişim platformu BiP kullanıcıları kesintisiz bir şekilde iletişim halinde kaldı.

Tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen BiP ile 10 kişi aynı anda görüntülü görüşme, BiP 65 dilde biliyor yazışmaları anında çeviri, BiP’ten faks gönderme, iBAN ya da hesap numarasına gerek duymadan sadece telefon numarasıyla para transferi yapma gibi ilginç özellikleri ile öne çıkmıştı.

Yerli kullanıcılar kadar yurt dışında da ilgi gören BiP’in 5 milyonu yurt dışında olmak üzere 36.1 milyon indirme ve 11.5 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. BiP 192 ülkede kullanılabiliyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp geri geldi
TEKNOLOJİ
Facebook, Instagram ve WhatsApp geri geldi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.