TeknolojiYerli savaş uçağı için mühendis alımları başlatıldı

TUSAŞ-TAI yerli savaş uçağı mühendis alımı başvuruları ve kadroları

Yerli savaş uçağı için mühendis alımları başlatıldı

Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan yerli uçağın 2023 yılına yetiştirilebilmesi için düğmeye basıldı. Bu kapsamda projeye hız veren TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, yeni oluşturulacak kadroların listesini açıkladı ve alımlara başladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yerli uçağın üretimine hız veren Türkiye, projeyi tamamlanma tarihini 2030 yılından 2023 yılına geri çekti.
Yerli uçağın üretimine hız veren Türkiye, projeyi tamamlanma tarihini 2030 yılından 2023 yılına geri çekti.

Yerli üretim alanın da önemli yatırım ve gelişmelere imza atan Türkiye, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve büyük anlaşmalara imza attığı yerli uçak projesini 2030 yılında tamamlamayı hedefliyordu. 2023 hedeflerine doğru hızlı adımlarla yol kat eden Türkiye, hedeflerini bir an önce gerçekleştirebilmek için yeni kadrolar alacağını duyurdu.

Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan TAI TF-X’in yapım aşamasında büyük bir mühendis kadrosu oluşturulmak isteniyor. Projenin hedeflenen süre içerinde tamamlanabilmesi için ise TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., ‘Geleceğin bir parçası olmaya var mısın?’ sloganı işe mühendis alımları için şimdiden startı verdi. Başvuruları bu site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

REKLAM

İşte Milli savaş uçağının tasarlanması süresinde ihtiyaç duyulan kadrolar:

 • - Sistem Mühendisi
 • - Uçuş Kontrol Sistem Mühendisi
 • - Yapısal Tasarım/Analiz Mühendisi
 • - Uçak Sistemleri Mühendisi
 • - İtki Sistem Mühendisi
 • - Görev Sistemleri Mühendisi
 • - Yer ve Destek Sistemleri Mühendisi
 • - Beka MühendisiUçuş Bilimleri Mühendisi
 • - Elektromanyetik Tasarım Mühendisi
 • - Silah Entegrasyonu Tasarım Mühendisi
 • - Modelleme ve Simülasyon Mühendisi
 • - Proje Mühendisi

Batı 'sayesinde' büyüdük
OYNAT04:50
Batı 'sayesinde' büyüdük
Türkiye, son yıllardaki yerlileşme hamlesi kapsamında yaptığı üretim faaliyetleriyle tarihi bir döneme tanıklık ediyor. Yerli silahlardan son teknoloji hava araçlarına hemen her alanda yapılan çalışmaların perde arkasındaysa Batı var. Evet, şaşırtıcı bir ifade ama Türkiye milli silahları Batı sayesinde yaptı.

Galatasaray'da Ryan Donk çılgınlığı
Spor

Galatasaray'da Ryan Donk çılgınlığı

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Ryan Donk, Tudor'un gidişi Fatih Terim'in gelişiyle dikkati çeken bir performans sergiliyor. Son haftalarda Fernando'nun yokluğunda takımı adına önemli işler yapan futbolcu Kasımpaşa ile oynanan mücadelede de şık bir asiste imza attı.
Bafetimbi Gomis futbolseverleri korkuttu
Spor

Bafetimbi Gomis futbolseverleri korkuttu

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, Kasımpaşa maçında bayıldı. Sağlık görevlilerin hızla müdahale ettiği başarılı oyuncu, kendine geldikten sonra kulüp doktoru Yener İnce tarafından kenara alınmak istendi. Ancak Gomis, ısrarla sahada kalmak istedi ve tekrar oyuna dahil oldu.
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
Hayat

'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor

Show TV'de yayınlanan 'Çukur' adlı dizide “Vartolu” karakterine hayat veren ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, 'Görünen Adam' dizisindeki fotoğrafının bazı dergilerde ve Youtube’da bir bankanın adıyla yayınlandığını iddia ederek, bankaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi
Gündem

e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. Alt üst soy ağacı sorgulamak isteyen kişiler turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra soy ağacı sorgulama yapabiliyor. Peki soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve detayları…