TeknolojiYouTube çalışanlarına 4 saat sınırı getirdi

YouTube çalışanlarına 4 saat sınırı getirdi

YouTube CEO'su Susan Wojcicki, yarı zamanlı içerik moderatörlerinin rahatsız edici içerikleri izlemesini 4 saatle sınırladıklarını söyledi. Bu kararı vermelerinin en önemli nedeni olarak çalışanların akıl sağlığını işaret etti.

Haber MerkeziYeni Şafak
YouTube, çalışanlarının akıl sağlığını korumak için zararlı içerik izleyenlere 4 saat sınırı getirdi.
YouTube, çalışanlarının akıl sağlığını korumak için zararlı içerik izleyenlere 4 saat sınırı getirdi.

Online video platformu YouTube'un CEO'su Susan Wojcicki, içerikleri denetleyen çalışanları için günlük 4 saatlik bir sınır getirdiklerini açıkladı. SXSW etkinliğine katılan Wojcicki, oturum sırasında çalışanların YouTube, Facebook, Reddit ve Twitter gibi platformlara yüklenen rahatsız edici içeriklere maruz kaldığını belirtti.

Wojcicki, "Bu ciddi bir konu. Geçtiğimiz yıl bu tür içeriklere bakarken çok zaman harcadım. Moderatörlerin, günlük çalışma saatlerini sınırlaması gerekiyor. Bu sınır, onların akıl sağlığı için gerekli hatta günde 4 saat bile hala çok fazla" açıklamasını yaptı.

YouTube, telif hakkına tabi olan içerikleri tespit etmek için yazılımlar kullanıyor ancak şiddet, cinayet, intihar ve diğer rahatsız edici içerikleri tespit etmek için ise insanlara ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle geçtiğimiz aylarda içerik sayısındaki artışlardan ötürü 10 bin kişiyi moderatör olarak işe aldı. YouTube, çalışanlarına psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamaya da çalışıyor.

YouTube uygunsuz videolar için 10 bin çalışan alıyor
TEKNOLOJİ
YouTube uygunsuz videolar için 10 bin çalışan alıyor

ABD yönetiminden Menbiç açıklaması
Dünya

ABD yönetiminden Menbiç açıklaması

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, "Koalisyon güçleri şu anda Menbiç bölgesinde bulunuyor. DEAŞ kontrolünden kurtarılmış diğer bölgelerde olduğu gibi koalisyon güçleri Menbiç bölgesinde yerel sivil konseyin istikrarı sağlaması için destekliyor. Operasyonel güvenlik gerekçesiyle daha fazla açıklama yapamayız" dedi.
Cengiz Ünder'den kötü haber
Spor

Cengiz Ünder'den kötü haber

Türkiye A Milli Futbol Takımı, İrlanda Cumhuriyeti ile oynayacağı özel maç için Antalya Stadyumu’nda son çalışmasını yaptı. A millilerde Cengiz Ünder ve Mahmut Tekdemir, dün İstanbul’da yapılan çalışmada dizlerinde yaşadıkları problemden dolayı bugünkü antrenmanda takımdan ayrı çalıştı. Düz koşu yaptıktan sonra krampon giyen Cengiz Ünder taktik idmanda kendini deneyecek ve Lucescu maç saatinde genç oyuncu ile birlikte karar verecek.
Nevşehir'de askeri uçak düştü
Gündem

Nevşehir'de askeri uçak düştü

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bir F-16 uçağı düştü, bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. TSK, yaptığı açıklamada düşen uçağın kaza kırımına uğradığını ve uçağın enkazı ile şehit askerimizin naaşına ulaşıldığını belirtti.
Kızı her şeyi itiraf etti
Gündem

Kızı her şeyi itiraf etti

Adana'da 17 yaşındaki genci işyerinin önünde tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada dinlenen sanığın tecavüze uğradığı ileri sürülen kızı, öldürülen gencin suçsuz olduğunu söyledi. 15 yaşındaki kız çocuğu, bebeğin babasının kim olduğunu açıkladı. Mahkeme Başkanı'nın 'neden yalan söyledin' sorusuna ise F.B 'Babamdan korktum' cevabını verdi.
Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi
Teknoloji

Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi

NASA'nın Mars'ta bulunan keşif aracı Curiosity, Dünya'ya yeni bir görüntü yolladı. Fakat görüntü öyle tuhaf bir şekli içinde barındırıyordu ki 'Mars'ta yaşam' tartışmaları yeniden alevlendi.