Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Filistinli genç kıza 10 kurşun
01:00
Dünya
Filistinli genç kıza 10 kurşun
Siyonist İsrail ordusu, 18 yaşındaki Filistinli genç kız Hedil El Heşlemun'u acımasızca katletmişti. Heşlemun'un ölümünün üzerinden tam 3 yıl geçti, El-Halil'deki o acı manzara hiç unutulmadı. İsrail askerlerinin 'bıçaklı saldırı girişimi' şeklinde lanse ettiği olayın perde arkasında başka bir gerçek çıktı. İsrail askerleri, Filistinli kızdan peçesini çıkarmayı istemiş, o ise soğukkanlı bir şekilde reddetmişti.
Sınır ötesinde sınırsız şenlik
01:00
Dünya
Sınır ötesinde sınırsız şenlik
Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMHD), son yılların en büyük acılarının yaşandığı Suriye'deki çocuklara mutluluk götürmek için Fırat Kalkanı Bölgesi'nde 'Sınırsız Şenlik' adında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Azez'e bağlı Buragita (Burak Atı) Türkmen köyündeki savaş mağduru çocuklar için UMHD, sokak oyunları, filmler, gösteriler, deney atölyeleri, yarışmalar düzenledi.
Mısır’da yapılan ‘vekaleten’ işgaldir
04:19
Dünya
Mısır’da yapılan ‘vekaleten’ işgaldir
ABD Dışişleri Mısır ordusuna 1.2 milyar dolar yardım paketini onayladı. Aynı gün, Mısır'da cunta mahkemeleri, aralarında çok sayıda İhvan yöneticilerinin de bulunduğu 75 kişiye idam cezası verdi. Bu rastlantı çok konuşulurken, Mısırlı gazeteci Muhammed Cemal'e halkın idam kararlarına ve ABD yardımlarına tepkisini sorduk.
 Çocukları karanlık bir gelecek bekliyor
01:23
Dünya
Çocukları karanlık bir gelecek bekliyor
Savaş, açlık, fakirlik, çatışma, iç karışıklık... Bu gibi sebepler en çok çocukların hayatını etkiliyor. Olağanüstü durumların yaşandığı ülkelerde, 15-17 yaşlarındaki 5 çocuktan 2'si ilköğretimini tamamlayamıyor. Çocukları karanlık bir gelecek bekliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.