Video FETÖye ait okulda eğitim gören öğrencilerin velileri, kalitesiz eğitimi protesto etti
FETÖye ait okulda eğitim gören öğrencilerin velileri, kalitesiz eğitimi protesto etti
FETÖ'ye ait okulda eğitim gören öğrencilerin velileri, 'kalitesiz eğitim'i protesto etti
Irak'ın Kerkük kentinde çocukları FETÖ'ye ait 'Kirkuk Çağ Primary School' adlı okulda eğitim gören veliler, 'yüksek ücret ve kalitesiz eğitim'i protesto etti. Onlarca veli, FETÖ'ye ait okulu protesto etmek için Kerkük Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunmak üzere imza kampanyası başlattı.

Öğrenci velisi Ömer Mayas, okulun eğitimden ziyade kar amaçlı bir kuruluşa dönüştüğünü aktardı.

Veliler olarak eğitim kalitesi her geçen gün düşen bu okulu 3 kez protesto ettiklerini ifade eden öğrenci velisi Mustafa Adil, Kerkük Valiliği ve Kerkük Eğitim Müdürlüğünün duruma müdahale etmesini istedi.

Bir başka öğrenci velisi,Ala el-Esedi, ücretlerin döviz üzerinden olduğunu ve Irak dinarının dolar karşısında değer kaybetmesiyle birlikte ödemelerde indirime gidilmediğini anlattı.

Irak'ta FETÖ'ye ait 43 okul ve 1 üniversite var FETÖ'nün Irak'ta, Bağdat ve Basra'da Ishık Schools adı altında 9, Kerkük'te Çağ Schools adı altında 6, Erbil ve Soran'da Ronaki Hawler Education adı altında 10, Dohuk'ta Ronaki Dohuk Education adı altında 5 ve Süleymaniye ile Halepçe'de United Science Colleges adlı 13 okulu bulunuyor.

Irak makamları ve toplumunu aldatmak için FETÖ'nün, Stirling Schools adlı paravan bir şirketle okulların tamamen el değiştirdiği algısını oluşturduğu biliniyor. Örgütün böylece söz konusu okullardan yıllık 50 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği tahmin ediliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.