Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Video İşgalci İsrail güçleri Kudüste 100 Filistinliyi gözaltına aldı
İşgalci İsrail güçleri Kudüste 100 Filistinliyi gözaltına aldı
İşgalci İsrail güçleri Kudüs'te 100 Filistinliyi gözaltına aldı
İşgal altındaki Kudüs'ün farklı bölgelerinde İsrail ve Filistinliler arasında tansiyon artarken dün İşgalci İsrail güçleri 100 Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail güçleri, bazı Filistinli gençlerin evine baskın düzenlerken, Kudüs sokaklarındaki bazı Filistinlileri de gerekçe göstermeden polis merkezine zorla gördürdü.

İşgalci İsrail güçleri 13 Nisan'da Mescid-i Aksa'da teravih namazı kılan Filistinlilerin Mescid-i Aksa çevresinde toplanmaları ve oturmalarını engellemek için barikatlar kurmuştu. Barikatların kurulmasını reddeden Filistinliler zorla oturmaya çalışmıştı. Olayın ardından Kudüs'teki Filistinliler ve İsrail güçleri arasında Mescid-i Aksa'da çevresinde çatışmalar başlayıp şehir genelinde de yayılmıştı. Geçtiğimiz Perşembe teravih namazının ardından İsrail güçlerin Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıda toplam 105 Filistinli yaralanmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.