Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Eşcinsellik doğuştandır yalanı nasıl ortaya çıktı?
39:04
Hayat
Eşcinsellik doğuştandır yalanı nasıl ortaya çıktı?
'Onur' adı verdikleri yürüyüşleriyle meşruiyet kazanmaya çalışan, ilan ettikleri günü önce haftaya sonra da tüm haziran ayına yayan, kendilerine saygı duyulması iddiasıyla kitaplarda, filmlerde, sokaklarda ve her alanda propagandalarını yaparak çocuklara dahi cinsiyetsizliği dayatan LGBT aktivizminin iddialarını, alanında uzman ve cesur 6 isim Yenisafak.com'a verdiği röportajlarında bilimsel açıklamalarıyla yalanladı.
Bakan Koca paylaştı: Türkiyede ilk kez kalp hastasına uygulandı
01:28
Hayat
Bakan Koca paylaştı: Türkiyede ilk kez kalp hastasına uygulandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de ilk kez bir kalp hastasına Transhepatik ASD adı verilen tedavi yönteminin uygulandığını açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Dünyada sayılı, Türkiye'de ilk! Bursa Şehir Hastanesinde yapılan ameliyatta, kalbinde delik bulunan bir hasta kalbe giden bir damarın anormal seyir göstermesi nedeniyle klasik yöntem yerine karaciğerde açılan tünel ile kalbe ulaşılıp, deliğin kapatılması yöntemiyle tedavi edildi.' ifadelerini kullandı.
Sağlık Bakanı Yardımcısı Birinci: Vuhanda ilk vaka duyulduğunda tüm hazırlıklar yapıldı
02:35:03
Hayat
Sağlık Bakanı Yardımcısı Birinci: Vuhanda ilk vaka duyulduğunda tüm hazırlıklar yapıldı
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele Türkiye'de de hızla sürüyor. Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Sağlık Bakanlığı'nın bu süreçteki etkin rolünü ortaya koyarak pandeminin dijital yönetimi konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 39 farklı uygulamayla koronavirüsle mücadeleyi kontrol ettiklerini belirten Birinci, “Bütün sistemi salgın hastalık çerçevesinde entegre ettik. 6 bakanlık 39 farklı uygulamayla entegre. Çok kısa bir sürede Türkiye'ye giren insanların her birini elektronik olarak kayıt altına almaya başladık. Bunların başında HES, e-Nabız ve Reçetem geliyor. Vuhan'da ilk vaka duyulduğunda hazırlık yapıldı' ifadelerini kullandı.
Bu çağrı 5 milyon bireyi ilgilendiriyor: Nadir çağrıya kulak verin
01:23
Hayat
Bu çağrı 5 milyon bireyi ilgilendiriyor: Nadir çağrıya kulak verin
Nadir Hastalıklar Ağı, özellikle Kovid-19 küresel salgınında gözden kaçan, dünyada yaklaşık 350 milyon, Türkiye'de ise 5 milyon civarında bireyi etkilediği bilinen nadir yaşamlara dikkat çekti. Nadir Hastalıkların sadece yüzde 5'inin tedavi edildiğini belirten Ağ, “Nadiriz ve içinizdeyiz” sloganıyla nadir hastalığa sahip bireylerin ve yakınlarının sesini toplumun her kesimine duyurmayı hedefliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.