Video AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Erken seçim demek koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığıdır
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Erken seçim demek koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığıdır
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Erken seçim demek koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığıdır
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin, 1,5 yılda bir hükümet değişikliği, koalisyonlarla zaman kaybetme, siyasi kavgalar ve yarışlar nedeniyle büyük bedeller ödediğini söyleyen Turan, 'Türkiye, bu bedellerin ödenmesine bağlı olarak tartıştı ve bir karar verdi. 'Artık bu millet koalisyonlarla yönetilmeyi, 1,5 yılda bir seçim yapmayı değil, uzun yıllar iş yapmayı, başkanlık sisteminde olmayı daha kıymetli buluyoruz.' dedi.

'Bu dönemde 'erken seçim' demek eski Türkiye'nin, koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığı. Bu millet artık seçimle vakit kaybetmek istemiyor.' şeklinde konuşan Turan, 'Kendi partilerindeki siyasi krizleri engellemek, kendi partilerinde seçim olursa başka yere gitme ihtimali ortadan kalksın diye vekillerini tutmak için yapılan bir söylem olarak görüyorum.' ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.