Video Bakan Kurum Ayder Yaylasında vatandaşlarla horon oynadı
Bakan Kurum Ayder Yaylasında vatandaşlarla horon oynadı
Bakan Kurum Ayder Yaylası'nda vatandaşlarla horon oynadı
Bakan Kurum, beraberinde Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Rize Valisi Kemal Çeber, AK Parti Rize milletvekilleri Osman Aşkın Bak ve Muhammet Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve diğer yetkililerle Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'na gelerek yürütülen çalışmaları inceledi. Burada vatandaşlarla görüşen Kurum, Ayder'deki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin talepleri dinledi.

Bakan Kurum'a Ayder'in eski fotoğraflarını gösteren Hüseyin Memişoğlu, kendilerinin burada yaşadığını ve mağdur olmak istemediklerini söyledi. Bunun üzerine Kurum, 'Ayder'de Ayderlilerden başka kimse olmayacak. Eski haline dönüştürmek için çalışıyoruz. Çalışmalara horon ile başladık. Açılışını da horon ile yapacağız.' dedi.

Bakan Kurum, tulum eşliğinde vatandaşlarla horon oynadı. Bu sırada iki kişi, atma türkü eşliğinde Kurum'a, 'Çamlıhemşin dediğin iki dağın arası, Bakanım seninledir bu milletin duası, Reisin emaneti, çok seviyoruz sizi, paraları bol ver da, mağdur eyleme bizi.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.