Video Bakan Soylu Akif filminin galasında konuştu Akifi tanımaya ve anlamaya çok ihtiyacımız vardı
Bakan Soylu Akif filminin galasında konuştu: Akifi tanımaya ve anlamaya çok ihtiyacımız vardı
Bakan Soylu 'Akif' filminin galasında konuştu: Akif'i tanımaya ve anlamaya çok ihtiyacımız vardı
Bakan Soylu, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan 'Akif' filminin galasına katıldı. Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) yerleşkesindeki 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen galada film gösteriminin ardından konuşan Soylu, bir filmin ruh, inanç ve tüm tanıklığıyla ancak bu kadar güzel anlatılabileceğini söyledi.

Filmde emeği geçen herkese teşekkür eden Soylu, 'O kadar çok ihtiyacımız var ki Akif'i anlamaya ve tanımaya. O kadar çok ihtiyacımız vardı ki; İstiklal Mücadelemizin tekrar ama tekrar anlaşılmasına, hissedilmesine, öğrenilmesine, öğretilmesine. Nefes almadan seyrettiren bir yapıt ortaya koyuldu.

İstiklal Marşı'nın yazılmasını temin eden o ortamın yeniden hissedilmesine ve anlaşılmasına o kadar ihtiyacımız vardı. Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, kardeşliğimizi, ay yıldızlı bayrağımızı, Ezan-i Muhammedimizi ifade eden o tek cümleyi duymaya ihtiyacımız vardı: 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.' cümlesini.' ifadelerini kullanan Soylu, Mehmet Akif Ersoy'a minnet ve şükran duyduklarını aktardı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.