Video Gözü yaşlı anneden müzikle seslerini bastıran HDPye tokat gibi sözler HDP Kürt partisi değil, onlar bize layık olamaz
Gözü yaşlı anneden müzikle seslerini bastıran HDPye tokat gibi sözler: HDP Kürt partisi değil, onlar bize layık olamaz
Gözü yaşlı anneden müzikle seslerini bastıran HDP'ye tokat gibi sözler: HDP Kürt partisi değil, onlar bize layık olamaz
Van'da evlatlarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek 27 Şubat'tan bu yana her hafta HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan 32 ailenin mücadelesi sürüyor.

Evlatları HDP tarafından dağa kaçırılan annelerin protestoları, HDP Van İl Başkanlığından son ses açılan müzikle bastırılmaya çalışıldı.

Bitlis'ten gelerek eyleme katılan anne Saliha Mert, 'HDP gibi siyasi bir partiyi burada istemiyoruz, kapansın gitsin. Bu acıyı bana 7 yıldır yaşatıyor. 7 yıldır neler yaşadığımızı bir biz biliyoruz. Bizden bir can çalmışlar, o canımızı istiyoruz.

Müzikleriyle sesimizi sindirmeye çalışıyorlar, onlara lanet olsun. HDP Kürt partisi değil, ben de Kürt'üm, onlar bize layık olamaz, yok olsun gitsinler. Onlar bizim acılarımıza karşılık müzik çalıyorlar, onların bu dünyadan silinmelerini istiyorum. Bizim sesimiz, onlardan daha çok çıkacak” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.