Video Gurbetçilerin dönüş yolunda uzun araç kuyrukları oluşuyor
Gurbetçilerin dönüş yolunda uzun araç kuyrukları oluşuyor
Gurbetçilerin dönüş yolunda uzun araç kuyrukları oluşuyor
Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirdikten sonra dönüş için Kapıkule Sınır Kapısına giden gurbetçilerin, Bulgaristan ve diğer ülkelerin saatler süren işlem sırası sebebiyle bekleyişleri çileye dönüşüyor.

Gurbetçilerden Ahmet İnceyol, 'Türkiye'de güzel bir tatilimiz oldu. Malum pandemi sebebiyle biz gurbetçiler 2 sene boyunca gelemedik. Sabah saat 10.00'da Sakarya'dan buraya geldim. Yaklaşık 5-6 saat burada bekleme süremiz oldu, daha da bekleyeceğiz gibi görünüyor. Problem değil söz konusu vatan ise gerisi teferruat diyoruz” dedi.

Almanya'ya doğru dönüş yolculuğu için bekleyen Mehmet Karadağ da, “Saat 10'dan beridir burada sıra bekliyoruz. Çocuklarımız burada perişan durumdalar yoğunluk çok fazla yani ilgili makamlardan rica ediyoruz bu sorunları çözsünler her sene bu sıkıntı var gurbetçiler burada giderken perişan oluyorlar saatlerce mağdur oluyoruz. Burada bekleme süreleri çok uzun oluyor” diye konuştu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.