Video Hafızlık eğitimini tamamlayan 29 talebe Fatih Camiinde düzenlenen törenle icazet aldı
Hafızlık eğitimini tamamlayan 29 talebe Fatih Camiinde düzenlenen törenle icazet aldı
Hafızlık eğitimini tamamlayan 29 talebe Fatih Camii'nde düzenlenen törenle icazet aldı
Kur'an-ı Kerim'in tamamını ezberleyerek hafızlık eğitimini bitiren 13-15 yaş arası 29 talebe için Fatih Camisinde icazet merasimi düzenlendi. Programda hafız öğrenciler Kur'an-ı Kerim'den ayet ve sureler okudu.

Programda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, hafız olan talebelerin hayatları boyunca Kur'an-ı Kerimi en iyi şekilde öğrenip başkalarına öğretebilecek bir diriliğe sahip olmalarını temenni etti. Türkiye'de hafızlık eğitiminde yeni bir anlayışın olduğunu belirten Kurtulmuş, 'Hem İslami ilimleri çok iyi bilen hem de Kur'an ile çok iyi şekilde ahlaklanmış, aynı zamanda dünyayı çok iyi bilen insanlar oluyorlar.

Dolayısıyla bu 29 evladımızdan beklentimiz, inşallah okullarını en güzel şekilde bitirecekler, hayatları boyunca hafızlıklarını çok diri tutacaklar. Aynı zamanda hangi mesleği seçerlerse seçsinler o mesleklerinde de birer yıldız olacaklar. Dünyada hangi gelişmeyi keşfederlerse keşfetsinler Kur'an onların ışığı olacak diye temenni ediyorum.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.