Video İki yılda 200 yabani meyveyi aşılayan Kastamonulu İsmail Eldeke kaymakamdan teşekkür
İki yılda 200 yabani meyveyi aşılayan Kastamonulu İsmail Eldeke kaymakamdan teşekkür
İki yılda 200 yabani meyveyi aşılayan Kastamonulu İsmail Eldek'e kaymakamdan teşekkür
Kastamonu'nun Tosya ilçesinde kendisini doğaya adayarak kendiliğinden yetişen yetişen meyveleri aşlayan İsmail Eldek, kaymakam tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.
Doğaya yönelik davranışının örnek alınması gerektiğine değinen Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, 'Vatandaşımızın kendi imkanlarıyla hiç kimseden bir beklentisi olmaksızın kendi zamanını kendi emeğini sarf ederek yol kenarlarındaki meyveleri aşıladığını öğrendim. İki yıl içerisinde yaklaşık 200'e yakın meyve aşılamış İsmail Bey. Bu tür güzel örnekleri yaşatmalıyız, takdir etmeliyiz' dedi.
Meyveleri hiçbir beklenti içinde olmadan aşılayan İsmail Eldek ise, 'Yaban hayatına insanların yemesi için biraz elimizden geldiği kadar kendi halinde biten meyveleri aşıladım. Sağ olsun kaymakamımız da bizi takdir etmeyi uygun bulmuş. Keşke bu örnekler memleket genelinde yapılsa, sade bizimle olmuyor' dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.